Pierwszy w Polsce internetowy kurs przedmałżeński

19 listopada 2009 | autor: Klasztor Lublin

Internetowy kurs przedmałżeński to nowy pomysł realizowany w diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej. Młodzi ludzie przygotowujący się do małżeństwa, którzy nie mogą uczestniczyć w parafialnych naukach przedślubnych, mają szansę odbyć taki kurs za pośrednictwem sieci.

– Było wiele par, które zgłaszały do mnie chęć uczestnictwa w takich naukach, ale ze względu na pracę za granicą lub pracę od rana do wieczora nie mogły uczestniczyć w takim przygotowaniu – mówi Aneta Matyjaszek, pomysłodawczyni internetowego kursu przedmałżeńskiego i słupska doradczyni rodzinna.

Internetowy kurs merytorycznie nie odbiega od schematu nauk przyjętego w diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej. Obejmuje 6 zakresów tematycznych ustalonych przez diecezjalne duszpasterstwo rodzin, a narzeczeni na zakończenie takich nauk odbywają osobiste spotkanie podsumowujące z doradcą.

Nauki mają aprobatę kurii koszalińsko–kołobrzeskiej i skierowane są głównie do mieszkańców diecezji. Każdy z księży proboszczów na terenie diecezji może wyrazić zgodę na obycie nauk przedmałżeńskich za pośrednictwem internetu, a uzyskane w ten sposób zaświadczenia są honorowane przed zawarciem sakramentu.

UWAGA! Kurs internetowy jest projektem powstałym w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Prosimy o informowanie się na stronie owej diecezji co do szczegółów kursu.

http://www.koszalin.opoka.org.pl/new/index.php


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

13 Comments

 1. malgorzta says:

  witam interesuje mnie internetowy kurs malzenski jak to sie odbywa prosze o jak najszybsze informacje
  pozdrawiam

 2. Rozanna says:

  Gdzie można dowiedzieć się czegoś więcej o naukach online? Czy osoby pochodzące z innych diecezji również mogą w nim uczestniczyć?

  Z góry dziękuję!

 3. o. Admin says:

  Z pewnością kuria diecezjalna udzieli precyzyjnych odpowiedzi: http://www.koszalin.opoka.org.pl/new/index.php

 4. ANNA says:

  Witam,
  Interesuje mnie internetowy kurs malzenski jak to sie odbywa prosze o jak najszybsze informacje i jak mogę się zapisać na najbliższy.

  pozdrawiam
  Anna

 5. Rafał says:

  Witam,
  Interesuje mnie internetowy kurs malzenski jak to sie odbywa prosze o jak najszybsze informacje i jak mogę się zapisać na najbliższy.

 6. Paulina says:

  Jestem zainteresowana odbiciem kursu w wersji online. Proszę o informacje

 7. Katarzyna says:

  Mieszkam za granica,mój narzeczony jest z Kołobrzegu,mamy ogromny problem ze zrobieniem nauk przedmałżeńskich,cięzko dopasować dni,godziny…bardzo byśmy byli zainteresowani kursem internetowym…

 8. Damian says:

  Witam, interesuje mnie najbliższy kurs nauk przedmałżeńskich , mam problem ponieważ pracuje za granicą i nie mam kiedy go zrobić w Polsce. Proszę o kontakt. Pozdrawaim

 9. Damian says:

  Proszę o informację o najbliższym kursie on line. Pozdrwaiam

 10. Anna says:

  Witam
  Chcialabym w raz z mezem uczestniczyc w takich naukach przedmalzenskich online. Mieszkamy za granica, jestesmy juz po slubie cywilnym ( zawarty 1 grudzien tamtego roku) ze wzgledu na prace nie jestesmy w stanie dopasowac razem czasu zeby isc badz pojechac do Polski uczestniczyc w naukach. Bardzo prosilabym o jakiekolwiek informacje dotyczace kursu online.
  dziekuje bardzo
  Anna

 11. Martushka says:

  Szczęść Boże
  Czy internetowe nauki przedmałżeńskie są jeszcze prowadzone? proszę o informację

 12. Estera says:

  Witam, chcemy z narzeczonym wziąć ślub w tym roku. Problem jest taki, że on pracuję za granicą i w ogóle nie możemy dopasować dni w których się odbywają spotkania. Proszę o informację w jaki sposób i w jakim terminie taki kurs może odbyć online.

 13. o. Admin says:

  PO szczegóły prosimy zgłosić się do organizatora, diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej: http://www.koszalin.opoka.org.pl/new/index.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *