Rzym: franciszkanin laureatem nagrody C. Martiniego

17 lutego 2014 | autor: o. Admin
Rzym: franciszkanin laureatem nagrody C. Martiniego
Franciszkański świat
0

Fra Dinh Anh Nhue Nguyen, wice dziekan Papieskiego Fakultetu Teologicznego Św. Bonawentury (Seraphicum) w Rzymie Braci Mniejszych Konwentualnych znalazł się w gronie laureatów „Carlo Maria Martini International Award” w zakresie Biblii i kultury, prestiżowej nagrody przydzielanej przez fundację o tej samej nazwie, utworzoną przez Jezuitów i diecezję mediolańską (Włochy). Ceremonii przewodniczył prowincjał Zakonu Jezuitów o. Carlo Casalone. Wzięli w niej udział również krewni kardynała Martiniego.

Młody wice dziekan Fakultetu Św. Bonawentury, narodowości wietnamskiej, wykładowca egzegezy i teologii biblijnej w Seraphicum, jak również w Uniwersytecie Gregoriańskim i uczelniach w Melbourne w Australii (Catholic Theological College/MCD University of Divinity) otrzymał cenną nagrodę 15 lutego 2014 roku w Mediolanie.
Fr. Nguyen, inżynier elektroniki i zakonnik Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, jest przykładem międzykulturowego charakteru Fakultetu, jak również zaangażowania w badaniach naukowych, który – poprzez nagrodę – uzyskuję uznanie międzynarodowe, stanowi piękny sukces, a jednocześnie zachętę dla dalszych ważnych projektów. Nagrodzona praca zatytułowana: „The Bible and asian culture. Reading the Word of God in its cultural background and in the Vietnamese context” (Biblia i kultura azjatycka. Odczytywanie słowa Bożego w jego podłożu kulturowym i w kontekście wietnamskim), została napisana we współpracy z Tran Thi Ly i Jb. Pham Quy Trong, także narodowości wietnamskiej, ex-studentami nagrodzonego zakonnika.
Autor przeanalizował przysłowia biblijne wietnamskie; obraz Jezusa, Syna Bożego w Nowym Testamencie i w tradycji wietnamskiej; język miłości w Pieśni nad Pieśniami i w literaturze wietnamskiej.

Fr. Nguyen należy do polskiej prowincji MB Niepokalanej (Warszawa).

Biuro prasowe Seraphicum
Za: ofmconv.net


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*