Skocz do głównej treści strony
Prowincja

Puchar zdobyty!

Utworzono: 23-05-2014

Dnia 17 maja br. odbył się kolejny etap I Franciszkańskiego Turnieju Piłki Nożnej Halowej Ministrantów z naszej Prowincji Zakonnej.

Odbył się on w Koszalinie. Uczestniczyło w nim około 45 osób. W turnieju uczestniczyli ministranci z Koszalina, Kołobrzegu, Darłowa, Gniezna i Kwidzyna. Wszystko rozpoczęliśmy około godz. 10.00 przy naszym klasztorze franciszkańskim. Po przyjeździe wszystkich uczestników udaliśmy się na Mszę Świętą, a następnie po spisaniu drużyn wspólnie poszliśmy na rozgrywki do sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr. 1 w Koszalinie. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa (dla części zachodniej naszej Prowincji) oraz  szkoła gimnazjalna i ponadgimnazjalna razem (w tej kategorii była to całość rozgrywek). Do rozgrywek przystąpiły 3 drużyny w każdej kategorii wiekowej. Grał każdy z każdym w danej kategorii. Po zaciętej walce około godz. 16.00 już wszytko było wiadomo. Na poziomie szkół podstawowych wygrał Koszalin, kolejne miejsca mieli Gniezno i Kołobrzeg razem z Darłowem (tworzyli jedną drużynę). W ten sposób do finału przeszły dwie drużyny Koszalin i Gniezno. Natomiast na poziomie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wygrał również Koszalin, a kolejne miejsca mieli Kwidzyn i Kołobrzeg z Darłowem. Po rozgrywkach udaliśmy się do klasztoru na poczęstunek, po którym wspólnie modląc się Litanią Loretańską podziękowaliśmy Maryi za czas tego turnieju. Następnie zostały ogłoszone wyniki turnieju, wręczone drużynom dyplomy, jak również skromne pamiątki (długopisy). Na poziomie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych rozdane zostały medale z pierwsze, drugie i trzecie miejsce w turnieju. Na koniec zdobywcom pierwszego miejsca, czyli drużynie z Koszalina został wręczony Puchar Prowincji. Spotkanie zakończyliśmy Bożym błogosławieństwem.

A więc pozostał już tylko do rozegrania finał w kategorii szkół podstawowych…