Logo Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku

15 maja 2017 | autor: Administrator
Logo Światowych Dni Młodzieży w 2019 roku
Z Życia Kościoła
0

Stylizowany zarys Kanału Panamskiego na tle granic tego kraju, krzyż pielgrzymi oraz zarys postaci Maryi z 5 gwiazdami nad Jej głową a wszystko to ujęte w kształcie serca – tak wygląda logo 34. Światowych Dni Młodzieży (ŚDM), które w dniach 22-27 stycznia 2019 odbędą się w Panamie. Przedstawiono je 14 maja publicznie podczas Mszy św., której w hali Arena im. Roberto Durana przewodniczył metropolita stolicy kraju abp José Domingo Ulloa Mendieta.

 

 

Autorką zwycięskiego projektu, wybranego spośród prac nadesłanych przez ponad 140 grafików i plastyków, jest 20-letnia studentka architektury Ambar Calvo. Logo utrzymane jest w kolorach białym i niebieskim, tylko krzyż jest czerwony.

Według projektantki cały rysunek jest naznaczony silnym akcentem maryjnym a Matka Boża – jako Gwiazda oraz most świata i serce wszechświata – jest w jego centrum. Pięć gwiazd nad Jej głową symbolizuje pięć kontynentów, z których za niespełna dwa lata przybędą do Panamy uczestnicy światowego święta młodzieży.

Msza św., która była dorocznym, w tym roku już 47. centralnym Spotkaniem Eucharystycznym Kościoła panamskiego, zgromadziła wielkie rzesze wiernych, w większości młodych. Wraz z arcybiskupem Miasta Panamy koncelebrowali ją prawie wszyscy biskupi tego kraju i z zagranicy, wśród nich jedyny kardynał panamski José Luis Lacunza Maestrojuán i nuncjusz apostolski w tym kraju abp Andrés Carrascosa Coso. Obecni byli także m.in. prezydent Juan Carlos Varela, członkowie rządu i przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, akredytowani w tym kraju.

Jednym z głównych akcentów liturgii było przyjęcie przez młodzież Panamy symboli Światowych Dni Młodzieży – krzyża pielgrzymiego i kopii ikony Matki Bożej „Salus Populi Romani”, które od lat towarzyszą uczestnikom tych wydarzeń.

Na zakończenie Mszy abp Ulloa symbolicznie przekazał młodym te symbole, które odtąd będą pielgrzymowały nie tylko po całym kraju, ale także po innych państwach Ameryki Środkowej i Karaibów, gdyż – jak podkreślił hierarcha – przyszłe Dni mają być świętem całego tego regionu. Arcybiskup rozesłał młodych, aby zanieśli orędzie tego wydarzenia po całym kraju.

Na wielkim ekranie przed halą umieszczono wielkie liczby odliczające czas do rozpoczęcia ŚDM – dzisiaj było 618.

***

panama2019.pa – to adres oficjalnej strony internetowej ŚDM Panama 2019. Witryna uruchomiona przez Komitet Organizacyjny ŚDM Panama 2019 będzie zawierała informacje dotyczące przygotowań do spotkania młodzieży.

Podobnie, jak w przypadku poprzednich edycji ŚDM, oficjalna strona internetowa będzie służyła przekazywaniu informacji, a następnie rejestracji pielgrzymów i wolontariuszy kolejnej edycji spotkania młodych. Docelowo, uruchomiona strona panama2019.pa będzie funkcjonowała w pięciu oficjalnych językach spotkania: hiszpańskim, angielskim, francuskim, włoskim i portugalskim.

Informacje w języku polskim, a także wszelkie wiadomości dotyczące polskich przygotowań do 34. ŚDM Panama 2019 można znaleźć na stronie internetowej kierunekpanama.pl, redagowanej przez zespół Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM, który współpracuje z panamskimi organizatorami i koordynuje przygotowania polskiej młodzieży do udziału w kolejnej edycji ŚDM.

 

 

Wydarzenia Centralne ŚDM Panama 2019 odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się w dn. 17-21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

 

za: ekai.pl


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

%d bloggers like this: