Imieniny wikariusza Prowincji o. Tomasza i o. Piotra Pliszki

13 lipca 2017 | autor: Asystent Powołaniowy
Imieniny wikariusza Prowincji o. Tomasza i o. Piotra Pliszki
Z Życia Prowincji
0

W poniedziałek 3 lipca 2017 r. w Gdańsku odbyły się  imieniny wikariusza Prowincji o. Tomasza Ryłko oraz dyrektora Domu Pojednania i Spotkań o. Piotra Pliszki.

Podczas Mszy Świętej o godz.12.00 w kaplicy Świętej Anny, gdzie licznie zgromadzili się bracia oraz wierni świeccy, modliliśmy się w intencji Solenizantów.

Homilię wygłosił prowincjał, o. Jan Maciejowski. Skupiając się na osobie apostoła Tomasza zwrócił uwagę na słowa Jezusa wypowiedziane do niego: Podnieś rękę i włóż ją do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym. Ojciec Prowincjał życzył Solenizantom, by jak Św. Tomasz szukali schronienia i siły w podejmowaniu codziennych obowiązków w boku Jezusa, z którego wypłynęły krew i woda – zródło miłosierdzia dla każdego z nas.

Po życzeniach od wspólnot i osób modlących się w kościele św. Anny zebrani udali się na posiłek do zawsze gościnnego Domu św. Maksymiliana. Wśród gości byli obecni bracia w klasztorów naszej prowincji z kraju oraz misjonarze z Kenii i Ekwadoru. Byli także przedstawiciele prowincji Warszawskiej i Krakowskiej.

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

%d bloggers like this: