25-lecie kapłaństwa o. Eugeniusza Wetty

31 lipca 2017 | autor: Administrator
25-lecie kapłaństwa o. Eugeniusza Wetty
Z Życia Prowincji
0

W dniu 30 lipca 2017 roku o godz. 12.00 w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku, o. Eugeniusz Wetta przewodniczył uroczystej Mszy św., którą sprawował jako dziękczynienie za 25 lat swojego kapłaństwa. Na Mszy św. obecny był o. Prowincjał Jan Maciejowski, ekonom prowincji – o. Leszek Łuczkanin, współbracia: o. Roman Zioła, o. Anzelm Grabowski, o. Mirosław Dubiela, o. Michał Baranowski, proboszcz parafii – Ks. Kanonik Tomasz Król oraz zgromadzeni liczni wierni na czele z rodziną Jubilata.

W wygłoszonym kazaniu o. Prowincjał przypomniał początek drogi kapłańskiej o. Eugeniusza, który to 25 lat temu, 23 maja 1992 roku w Gdyni, w naszym franciszkańskim kościele, odpowiedział na Boże wezwanie i przyjął sakrament święceń kapłańskich. Pierwszą placówką ówczesnego neoprezbitera była właśnie Gdynia, gdzie został skierowany do pracy duszpasterskiej jako katecheta i wikariusz parafii. Stąd już, po wystosowaniu prośby do Prowincjała, został on w 1994 roku wysłany do Hiszpanii na kurs języka hiszpańskiego, a od 1995 roku skierowany do pracy w Ekwadorze – misji, która dopiero się rozpoczynała. „Dzisiaj chcemy podziękować Panu Bogu za to, że jako jeden z pierwszych w tej misji nadawałeś rys tej obecności” – mówił o. Prowincjał. Przez ponad 20 lat, między innymi jako gwardian i proboszcz, o. Eugeniusz pracował w Shushufindi, Santo Domingo, Tulcan, pełnił funkcję magistra postulatu, a także dwukrotnie delegata prowincjała. Ostatni zaś rok przebywał w Clifton w Stanach Zjednoczonych. Na koniec kazania, o. Jan złożył Jubilatowi życzenia, by był „odważnym i gorliwym głosicielem”.

Pod koniec Mszy Św. przedstawiciele wspólnot i grup parafialnych oraz służby liturgicznej złożyli życzenia o. Eugeniuszowi, a następnie na zakończenie głos zabrał sam Jubilat, dziękując Bogu za Jego wybór i powołanie, za rodzinę oraz za „drugą rodzinę, którą mu dał, czyli zakon”.

 

 

Transmisja Mszy Świętej


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

    Nic nie znalazłem… 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

%d bloggers like this: