Wprowadzenie do Liturgicznej Służby Ołtarza

24 listopada 2008 | autor: Bracia z Koszalina

Podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 nastąpiło uroczyste wprowadzenie ośmiu młodzieńców do Liturgicznej Służby Ołtarza naszej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Koszalinie. Trzech najmłodszych, rozpoczęło dziś okres kandydatury na ministranta, dwóch następnych zostało przyjętych do grona ministrantów, a pozostała trójka rozpoczęła dziś również okres przygotowania do pełnienia w zgromadzeniu liturgicznym funkcji lektora.

Wprowadzenia dokonał wikariusz parafii o. Tomasz Tęgowski, który to również jest opiekunem ministrantów i lektorów w naszej franciszkańskiej parafii.

Rytuał przyjęcia do LSO obejmuje również dialog z rodzicami kandydatów. Dialog ten, wzbudził u rodziców dzieci wzruszenie. Zwłaszcza słowa wprowadzające, w których to można usłyszeć: „Drodzy Rodzice, wasze dzieci zgłaszają się do służby liturgicznej, bo usłyszały szczególne wezwanie Boże. Stało się to za waszą zgodą. W jakiś sposób wy dzisiaj składacie je Bogu w ofierze, by mogły Mu służyć przy Jego ołtarzach, w Jego świątyni. Jeżeli ich pragnienie jest szczere, będą mogły przez wiele lat, a może i do końca życia pełnić tę świętą służbę, a przez to nie tylko widzialne zbliżać się do Najświętszych Boskich Tajemnic, ale przede wszystkim stać się umiłowanymi przyjaciółmi Jezusa Chrystusa, któremu będą służyć. W poczuciu odpowiedzialności za wasze dzieci wyraźcie teraz waszą zgodę tu wobec Chrystusa Pana, któremu szczególnie je powierzacie.” Słowa te, z pewnością, zapadną rodzicom i chłopcom na długo w sercach.

Każdy z chłopców otrzymał zaświadczenie o przyjęciu do LSO parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i pamiątkowy medalik.

Po złożonej przysiędze i akcie ofiarowania nowych członków, nastąpiło odnowienie przyrzeczeń „starych” ministrantów i lektorów.

Niech Jezus Chrystus, Król Wszechświata, błogosławi Wszystkim, którzy oddają sie na służbę przy Jego ołtarzu. Niech ich wspiera w pełnieniu tak ważnego, a podjetego dziś zadania.

W tych dniach także w innych parafiach naszej Prowincji w gronie ministrantów powitani zostali nowi chłopcy.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: