Imieniny o. Prowincjała Adama

27 grudnia 2008 | autor: o. Admin

        Minister Prowincjalny naszej Prowincji św. Maksymiliana, o. Adam Kalinowski, obchodzi swe imieniny w samą Wigilię, 24 grudnia. Z oczywistych względów świąteczno-duszpasterskich nie jest możliwe wyprawianie imienin tego właśnie dnia. Stąd spotkanie braterskie wokół Solenizanta odbyło się z małym opóźnieniem, 27 grudnia. 
 

Procesja na wejście

 

        O. Adam zaprosił współbraci do Gdańska. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, która sprawowana była w kaplicy św. Anny. Obecni na niej byli niemal wszyscy przełożeni z polskich klasztorów i wielu braci i to nie tylko z Polski. Przyjechali przede wszystkim Ministrowie Prowincjalni bratnich Prowincji – o. Jarosław Zachariasz z Prowincji krakowskiej i o. Mirosław Bartos z Prowincji warszawskiej. Był także Rektor naszego seminarium w Łodzi-Łagiewnikach, o. Michał Baranowski. Był także o. Dariusz Dembkowski, który na co dzień pracuje na misjach w Kenii. Pięknym akcentem była też obecność trzech braci Kenijczyków, z naszej Kustodii w Afryce, którzy studiują w seminarium w Krakowie.

Powitanie - o. Roman Zioła i o. Adam Kalinowski


        Eucharystii przewodniczył sam Solenizant, zaś kazanie wygłosił przełożony gdańskiego konwentu, o. Roman Zioła. Zachęcał wszystkich do rozważenia, co pozostało w nas po świętach, przytaczając wiersz nieżyjącego już księdza-poety, Jana Twardowskiego, którego wiernym czytelnikiem jest Prowincjał Adam. Cytując z kolei fragment nowej piosenki Arki Noego “Roboty do roboty” przestrzegał przed nadmiernym zaangażowaniem tylko w to, co zewnętrzne. Słowa o. Romana pełne były nadziei; przypominał nam bowiem, że Zbawiciel narodził się dla nas, dla każdego człowieka (całego kazania wysłuchać można poniżej).

Eucharystia

 

        Po uroczystej liturgii, podczas której pięknie grała i śpiewała schola z naszej parafii z Gdyni, nastąpił moment składania życzeń. Jako pierwsi życzenia złożyli bracia z Ekwadoru – za pośrednictwem listu, który odczytał Wikariusz Prowincji, o. Mariusz Fałkowski. Następnie o. Wikariusz składał życzenia w imieniu swoim i wszystkch braci. Po nim zabrali głos Prowincjałowie bratnich Prowincji – o. Jarosław i o. Mirosław. Dziękowali Solenizantowi za jego otwartość, gotowość niesienia pomocy i dzielenia się swym dowiadcznieniem. Po zakonnikach do Prowincjała ustawiła się kolejka wiernych, którzy na co dzień modlą się w kaplicy św. Anny i kościele Świętej Trójcy. Później już życzenia składali swemu Prowincjałowi bracia. O. Adam podziękował wszystkim za życzenia, życzliwość i modlitwę. Ze swej strony przypomniał, że podczas liturgi modlił się za całą Prowincję. Podziękował też wszystkim za obecność podkreślając, że świadomy jest, iż okres świąteczny nie jest najlepszym momentem na organizowanie takich uroczystości; tym bardziej jednak podziękował braciom za trud przybycia.

 

Końcowe błogosławieństwo

 

        O godz. 13.oo rozpoczął się uroczysty obiad, na który udano się do słynącego z otwartości Domu św. Maksymiliana. Po posiłku i krótkiej rekreacji bracia zaczęli opuszczać gościnne progi gdańskiego konwentu, wracając do swych obowiązków duszpasterskich.

Prowincjałowie: o. Mirosław Bartos, o. Jarosław Zachariasz, o. Adam Kalinowski

 

        Imieniny Ministra Prowincjalnego są zawsze dobrą okazją, by – oprócz modlitwy za i z Solenizantem – spotkać się w większym gronie z braćmi.

 

Życzenia Prowincjała o. Jarosława

 

        Niechaj Nowonarodzony ma w swej opiece o. Adama, niech go prowadzi i napełnia miłością i pokojem, by – napełniony tymi darami – radośnie służył Kościołowi i braciom.

Niech Pan Cię błogosławi i strzeże!

 

Życzenia Prowincjała o. Mirosława

 

Podziękowanie o. Adama

 Więcej zdjęć w GALERII

 

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Kazanie o. Romana   

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: