Gdańszczanie Janowi Pawłowi II – koncert

10 marca 2009 | autor: o. Admin

Mieszkańcy Gdańska i całego Trójmiasta będą mieli niebawem okazję złożyć hołd wielkiemu Polakowi, Janowi Pawłowi II. 3 kwietnia bowiem odbędzie się we franciszkańskim kościele św. Trójcy niezwykły koncert poświęcony pamięci Papieża Polaka.

        Gwiazdą wieczoru będzie zespół Full Power Spirit, który wsparty muzykami występującymi gościnnie zaprezentuje – obok starszych – nowe nagrania, m.in. utwór “Nieśmiertelni”, będący częścią ścieżki dźwiękowej do filmu “Popiełuszko”.

        Więcej na temat zespołu przeczytać można na stronie myspace

 

Koncert rozpocznie się o godz. 19.oo, wstęp wolny. Kościół  Świętej Trójcy, ul. Świętej Trójcy 4, Gdańsk.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Zespół wystąpi w składzie:

FPS – rap

Pryk – beat-box
Olga Szomańska-Radwan – vocal
Jasiek Radwan – vocal
Daniel Pomorski – trąbka
Łukasz Kluczniak – saksofon
Jasiek Pałys – instrumenty klawiszowe
Łukasz Chyliński – gitary
Piotrek Kefas Pawęska – bas
Marek Fedor – perkusja
  

Full Power Spirit – BIO.

Zespół Full Power Spirit (www.fps.kdm.pl) istnieje od 2001 roku. W ciągu 7 lat swojej działalności stał się jednym z najprężniej działających zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością. Tworzą go Miras, Picia i Dzyrooo, a na co dzień wspomagają: 4 osobowy zespół instrumentalistów, Toruński Dj Ike (należący do czołówki Polskich Dj`i grających czarną muzykę), Olga Szomańska-Radwan a na koncertach bit-boxer PRYK.  

W ciągu 7 lat swojej działalności zespół zagrał ponad 600 koncertów na terenie całego kraju a także poza jego granicami. 
 
 

We wrześniu 2004 r. ukończono zdjęcia do teledysku promującego singiel „Wojownik”. Aranżację opracowali wspólnie Marcin Pospieszalski (laureat wielu prestiżowych nagród w kategorii producent) i Dj HaeM – żywa legenda polskiego hip-hopu znany i ceniony Dj i producent. Tę samą wersję utworu wraz z innymi pięcioma piosenkami można usłyszeć na wydanym w sierpniu 2004 roku maxi-singlu: „dobry bit + dobry przekaz”. 

Na zaproszenie Caritas Polska FPS w listopadzie 2004 roku przygotował specjalny utwór oraz klip promujący „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytuł „Rozpal serce” 

W listopadzie 2004 roku ukazał się wyjątkowy projekt pt.: „Hip-hop dekalog”, który powstał z inicjatywy łódzkich Salezjanów. Na płycie znalazło się 10 piosenek o dziesięciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzięli udział znani artyści reprezentujący różnorodne style muzyczne, min. Vienio i Pele, Łyskacz, Bartek Królik, Miecz Szcześniak. 

We wrześniu 2005  FPS pod wodzą Mateusza Pospieszalskiego nagrał piosenkę „Raz w roku” zapraszając do współpracy zespół ZAKOPOWER, oraz primadonnę Teatru Narodowego – Katarzynę Suską. Piosenka promowała w 2005 i 2006 roku 2 edycje akcji Caritas Polska – Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom . 

FPS współpracuje też z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

Od początku 2008 roku magazyn młodzieżowy Raj emitowany od ponad 14 lat na antenie Telewizyjnej Jedynki zyskał nową oprawę muzyczną przygotowaną przez FPS. Specjalnie na potrzeby programu zespół nagrał utwór pt.: „To czego szukamy” który stanowi muzyczną ilustracje czołówki. Chłopaki pełnią też w programie rolę komentatorów wydarzeń prezentowanych na ekranie. 

Obecnie Full Power Spirit promuje płytę „8 Błogosławieństw”, która jest kontynuacją projektu „Hip-Hop dekalog”  Tak jak w przypadku wspomnianej płyty na nowym krążku nie zabrakło znakomitych gości. Za muzykę odpowiada kompozytor dekalogowych utworów – znany i ceniony saksofonista jazzowy Grzech Piotrowski. Płyta ukazała się w grudniu 2008 roku.

Bieżący czas jest bardzo pracowitym okresem. FPS razem z Marcinem Pospieszalskim i Olgą Szomańską-Radwan przygotował soundtrack do filmu „Popiełuszko”. Piosenka nosi tytuł „Nieśmiertelni”.  Do utworu powstał także teledysk.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: