Życzenia – Pascha 2009

9 kwietnia 2009 | autor: Kuria Prowincjalna

„Bracia, spoglądajmy na dobrego Pasterza (por. J 10,11), który dla zbawienia swych owiec (por. Hbr 12,2) wycierpiał mękę krzyżową. Owce Pana poszły za Nim w ucisku i prześladowaniu, (por. J 10,4) w upokorzeniu i głodzie (por. Rz 8, 35), w chorobie i doświadczeniu, i we wszystkich innych trudnościach; w zamian za to otrzymały od Pana życie wieczne.

Stąd wstyd dla nas, sług Bożych, że święci dokonywali wielkich dzieł, a my chcemy otrzymać chwałę i cześć, opowiadając o nich”.

Św. Franciszek z Asyżu, Napomnienie 6.

Siostry i Bracia!

Wraz ze Świętym Ojcem naszym Franciszkiem spoglądamy na dobrego Pasterza, który ofiarował siebie za życie świata. W roku Jubileuszowym Zakonu Franciszkańskiego radujemy się z Paschalnego dzieła Odkupienia dokonanego przez naszego Pana i pragniemy mieć udział w Tajemnicy Jego Śmierci i Zmartwychwstania. O to prosimy naszego Mistrza, pamiętając także w modlitwie o wszystkich, z którymi czujemy się duchowo zjednoczeni.

Przesyłamy najlepsze życzenia i pozdrowienia wielkanocne.

W imieniu Braci Mniejszych Konwentualnych

Prowincji Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

Adam M. Kalinowski OFMConv

minister prowincjalny

Gdańsk, Wielkanoc 2009


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Danuta says:

    Pokój i Dobro!
    Niech Pan udzieli obfitych łask wysłużonych przez Jezusa Chrystusa,niech wszystkie serca braci franciszkanów napełni pokój i radość, jakie Zmartwychwstały przynosi swoim uczniom . Zawsze i Wszędzie dzięki narzędziom Pana /internet/ możemy łączyć się duchowo w modlitwie za braci zakonu franciszkańskiego , kapłanów , za życzenia też serdeczne Bóg zapłać! Z darem modlitwy brat Stefan i s.Danuta / rodzice ś.p. brata Adasia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: