Łódź-Łagiewniki: Jubileusz 800-lecia

19 kwietnia 2009 | autor: seminarium

W łączności ze spotkaniem rodziny franciszkańskiej odbywającym się w Asyżu w naszym seminarium w Łodzi – Łagiewnikach w dniach 17 – 18 kwietnia świętowaliśmy jubileusz 800-lecia franciszkańskiego charyzmatu.

W piątek wieczorem w kościele łagiewnickim odbyła się adoracja krzyża asyskiego. Zaproszeni na nią zostali (poprzez reklamę w Radiu Niepokalanów, plakaty i ogłoszenia w naszych łódzkich parafiach) wszyscy, którzy czują się związani z duchowością franciszkańską. Adoracja rozpoczęła się wprowadzeniem, tłumaczącym znaczenie dla nas obecnego roku jubileuszowego oraz wyjaśniającym znaczenie krzyża z San Damiano. Adorację prowadzili poprzez śpiew i czytane teksty bracia klerycy. Na koniec o. Rektor i inni bracia kapłani namaścili czoła uczestników olejkiem na kształt litery Tau oraz nałożyli wszystkim „tauki”.

Na sobotę zaproszona została młodzież z naszych łódzkich parafii. Najpierw w auli seminaryjnej konferencję o duchowości franciszkańskiej w formie dwugłosu wygłosili o. Marek Sykuła i o. Paulin Sotowski. Potem było spotkanie w małych grupach prowadzone przez kleryków. Następnie Eucharystia w kaplicy seminaryjnej i wreszcie agapa w plenerze przy ognisku.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. br. Mateusz says:

    Świetna inicjatywa! Czy ktoś z braci kleryków robił zdjęcia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: