Lęborskie Dni Jakubowe – zaproszenie

3 lipca 2009 | autor: o. Admin

Z okazji Jubileuszu Zakonu franciszkanie z Lęborka organizują Lęborskie Dni Jakubowe, podczas których świętować będą nie tylko ważną dla franciszkanów rocznicę 800-lecia zatwierdzenia Reguły, ale także pięć wieków obecności synów św. Franciszka na ziemi lęborskiej.

Tradycyjny Jarmark od tego roku nazywany dla upamiętnienia Patrona Miasta św. Jakuba – Lęborskimi Dniami Jakubowymi przyciąga co roku tysiące lęborczan i turystów. Przez kilka dni miasto żyje imprezami zarówno kulturalnymi, rekreacyjnymi, sportowymi, typowo jarmarkowymi jak i wydarzeniami o wymiarze religijno-duchowym.

Na placu Pokoju pojawiają się tradycyjne kramy z wyrobami rzemieślniczymi, cukrową watą, balonami. Nie brakuje konkursów, programów dla najmłodszych, występów zespołów lokalnych, regionalnych i gwiazd – w tym roku wystąpią: zespół Boney M (25 lipca), Stanisław Soyka i Antonina Krzysztoń (26 lipca). Dużym zainteresowaniem, nie tylko Jakubów, cieszy się Międzynarodowy Zlot Jakubów. Amatorzy sportu mają Bieg Uliczny św. Jakuba, natomiast fachowcy z branży turystycznej będą mogli po raz drugi wziąć udział w Ogólnopolskim Forum Turystycznym. Jak zwykle ciekawie zapowiada się udział miejscowych rycerzy z Hufca Przedniego Wójtostwa Lębork, których obóz wyrośnie w tym roku pod lęborskim zamkiem. Z roku na rok, coraz więcej dzieje się na głównym deptaku miasta – ulicy Staromiejskiej, którą ożywiają wystawy, występy kuglarzy, muzyków.

Tradycyjny niedzielny korowód rzemieślników, służb mundurowych, samorządowców, uroczysta suma odpustowa w kościele św. Jakuba i święcenie pojazdów dopełniają lęborskiego święta.

Odwiedź stronę Jarmarku: www.jarmark.lebork.pl i lęborskich franciszkanów: www.lebork.franciszkanie.pl.

Oto program obchodów:


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: