Po miłość wyruszam o świcie

13 lipca 2009 | autor: o. Admin

„Oto piękne poszukiwania. Oto piękne próby postrzegania przeżywania rzeczywistości. Oto piękne refleksje poetyckie, które zapraszają czytelnika, aby ciągle spoglądał w niebo i aby zawsze szedł w tym kierunku drogą miłości i mądrości.” Tak opisuje wiersze młodszego współbrata, o. Rafała Wojciechowskiego inny franciszkański poeta – o. Kazimierz Kozłowski. O. Rafał wydał swój pierwszy tom poetyckich zapisów – „Po miłość wyruszam o świcie”.

„Ojciec Rafał pisze szczerze i otwarcie. Jego zapisy poetyckie są dziennikiem wzrastania w kapłaństwo, w którym odsłania swą niespokojną duszę, która poszukuje nieustannie dobra i piękna. Jego teksty są nabrzmiałe tęsknotą za lepszym światem, zachwycają i uczą głębokiego przeżywania oddania się Bogu. Pozostańmy w tej tonacji modlitewnej, a zapewne zadomowi się w nas dobro” – kończy o. Kazimierz.

Sam Autor precyzuje, iż miłością, po którą wyrusza jest Jezus.

Jezu z promieniami jak zorze
jasnym światłem siejesz
głęboko w duszy
Niech będę jak ziarno
niemocne i drobne
Ty oświeć i mocą mą bądź
Wstanę by iść dalej
z Twoim blaskiem i uśmiechem
(„Modlitwa o siłę”, 20 września 2000 r.)

o. Rafał pochodzi z Elbląga. Do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych wstąpił mając 18 lat. 31 maja 2003 r. przyjął sakrament święceń.

Kto chciałby zapoznać się bliżej z poezją o. Rafała może nabyć tom poezji „Po miłość wyruszam o świcie” kontaktując się bezpośrednio z Autorem.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: