Prawdziwa Madonna i Taukersi – koncert w Warszawie

13 sierpnia 2009 | autor: o. Admin

U nas spotkasz prawdziwą Madonnę – pod tym hasłem odbędzie się w Warszawie koncert z cyklu Polskie śpiewanie. Z wielkim sprzeciwem spotkał się zaplanowany na 15 sierpnia koncert Madonny (czyli piosenkarki Louise Ciccone), który ma odbyć się w dzień uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Oczywiste obrazoburcze działania piosenkarki (przebieranie się za Maryję, nieadekwatne używanie symboli religijnych, jawna profanacja świętych znaków) tchną brakiem smaku (czyli kiczem), a przede wszystkim wielką odpornością na wszelkie poszanowanie wartości czy uczuć religijnych. Tym samym leciwa już gwiazda pop okazała kompletny brak tolerancji, o którą jej zwolennicy trąbią wszem i wobec. Ale nie na podstarzałej Madonnie chcemy się koncentrować. Przeciwnie, sobotnie popołudnie spędzić można przy dobrej muzyce, świetnie się bawiąc, a jednocześnie czcząc Matkę Boga i wspominając bohaterów naszej Ojczyzny, dzięki którym żyjemy dziś jako naród wolny (Cud nad Wisłą).

A wszystko to za sprawą kolejnego spotkania z cyklu Polskie śpiewanie. W czasie tegorocznej edycji wystąpią trzy zespoły: Forteca, Zayazd i Taukers. Ten ostatni jest mocnym franciszkańskim akcentem, bowiem zespół wywodzi się z parafii św. Pawła w Elblągu, którą prowadzą właśnie franciszkanie konwentualni. W czasie koncertu posłuchać będzie można pieśni patrotycznych, tradycyjnych, a także religijnych. Posłuchać, ale także pośpiewać, bowiem organizatorzy przygotowali śpiewniki dla uczestników, by zachęcić ich do włączenia się w wspólne świętowanie. Koncert poprowadzi Marcin Wolski. Organizatorem jest Gazeta Polska.

Dotychczas na koncertach „Polskie śpiewanie” wystąpili: m.in. Jan Pietrzak, Marcin Wolski, Andrzej Rosiewicz, Krzysztof Cugowski, Wojciech Cugowski, Joszko Broda z zespołem Dzieci z Brodą, Dominika Świątek, Ryszard Makowski, Piotr Szczepanik, zespół „Zayazd”, Emilian Kamiński, Janusz Tylman.

Początek koncertu planowany jest na godz. 15.oo. Odbędzie się on w Warszawie na Placu Teatralnym.

Zespół Taukers zagra w niecodziennym, ale niezwykle ciekawym składzie: Kuba „Kikut” Mańkowski (śpiew, gitara solowa), Przemek „T.yoy” Chłąd (perkusja) – obydwaj z metalowej kapeli Pneuma, Dominik Szeszo (saksofon) – Arka Noego, Agata Bukowska (śpiew), Jolanta Tadla (śpiew), Adam „Leman” Lemańczyk (klawisze), Kuba Kasin (bas), o. Mateusz Stachowski (gitara, śpiew). Oprócz śpiewania o Maryi Taukersi zaprezentują kilka utworów z nagrywanej właśnie płyty (o św. Franciszku). Ciekawostką jest, że w czasie koncertu zespół wykona też dwa utwory chrześcijańskiej Pneumy.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: