W Pizie o św. Franciszku

3 października 2009 | autor: piza

W ramach przygotowań do uroczystosci Swiętego Ojca naszego Franciszka, 2 października 2009 w słynnej sali kapitularnej franciszkańskiego klasztoru w Pizie odbyła się Tavola Rotonda (Okrągły Stół), zorganizowana przez o. prof. Piotra Anzulewicza. Spotkanie miało charakter naukowo-pastoralny. Pierwszą część stanowiło wystąpienie prof. Klary Furgoni na temat „Swiety Franciszek na tablicach w kościele św. Franciszka w Pizie”. Drugączęść stanowiły prezentacje wspólnot i różnych aktywności związanych z duchowością franciszkańską: MI, Franciszkański Zakon Świeckich, aktywność franciszkańska w internecie o nazwie Perfetta Letizia, Stołówka dla ubogich, Oratorium młodzieżowe, Chór i Orkiestra św. Franciszka, kółko kulturalne św. Franciszka, Stowarzyszenie Gioia di Vivere. Spotkanie zgromadziło kilkudziesięcioosobową grupę osób, w tym siostry zakonne i kilka znamienitych postaci ze środowiska naukowego Pizy.

Strona parafii w Pizie (w języku włoskim)


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Danuta says:

    Dziękuję za świętych braci franciszkanów , którzy przez 800 lat wskazują nam drogę na szczęśliwe życie, za ich modlitwy do Boga byśmy otrzymywali łaskę wiary ! Dziękuję za każdego brata i siostrę spotkanych na drodze mojego życia .Dziękuję Panu Bogu za jego Miłosierdzie i dar …..
    Dziękuję za możliwość spotkania się w internecie i wspólnego modlenia się w naszych Franciszkańskich Kościołach i dziękować Panu Bogu nie przestanę za tę stronę w internecie pozdrawia i dziękuję Panu Bogu mamuśka franciszkanów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: