Niemcy: Franciszkańskie spotkanie młodych

13 października 2009 | autor: niemcy

W weekend po uroczystości św. Franciszka organizowane jest w niemieckiej prowincji naszego zakonu franciszkańskie spotkanie młodych. W skrócie FraJuWa. W tym roku  w dniach 9-11 października ruszyło już po raz 22, tym razem w Oggersheim. Przybyło tam ponad 80-ciu młodych związanych z naszymi klasztorami. Tegoroczna edycja pod hasłem „Mission imposible?!” miała być okazją do zadania sobie przez młodych pytania, czy możliwe jest naśladowanie św. Franciszka współcześnie.

Wszystko rozpoczęło się w piątek wieczornym nabożeństwem ze św. Franciszkiem. Po nim nastąpiło przedstawianie się i zawiązanie wspólnoty, bo zebraliśmy się z całych Niemiec od Monachium aż po Hamburg. W sobotę po śniadaniu o.Hieronim Jopek, główny organizator spotkania, przedstawił życie Franciszka obrazując je slajdami z malowidłami Giotta. Następnie w grupach dzielenia omawiane były różne fragmenty życiowej drogi Biedaczyny. Tam próbowaliśmy znaleźć to przełożenie jego wspaniałego doświadczenia na własną aktualną sytuację. W tych grupach pracowaliśmy również po południu. Przygotowaliśmy różne projekty. Na przykład jedna grupa śpiewała dla mieszkańców domu starców, inna odwiedziła schronisko dla bezdomnych. Wieczór po mszy był jak najbardziej pogodny:)

Eucharystie sprawowane były przy udziale grupy muzycznej „Spe salvi”, która przygotowała pieśni uwielbienia. W niedzielę była jeszcze krótka możliwość zwiedzania miasta i podsumowanie, które pozwala z nadzieją spoglądać na przyszłość tej formy spotkań.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: