Ukazał się katechizm dla dorosłych

30 października 2009 | autor: Klasztor Lublin

„Taka jest wiara Kościoła” – pod tym tytułem ukazał się katechizm dla dorosłych – zbiorowe dzieło 16 teologów pod redakcją ks. Zbigniewa Marka SJ. Tekst został zatwierdzony przez Komisję Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

We wstępie metropolita warszawski abp Kazimierz Nycz podkreśla, że katecheza dorosłych jest wciąż poważnym wyzwaniem i zadaniem niełatwym, dlatego powstanie materiałów, które mogą pomóc duszpasterzom w wypełnieniu tego zadania, jest bardzo cenne.

Autorzy wyjaśniają we wstępie, że ich książka „chce pomóc w przeżywaniu fascynującej przygody Mistrza z Nazaretu: w poznawaniu jego osoby i posłannictwa oraz w stawaniu się Jego uczniem”.

Katechizm przyjmuje tradycyjny schemat i podobnie jak Katechizm Kościoła Katolickiego składa się z czterech części. Pierwsza część „Wyznanie wiary” przedstawia treść wiary katolickiej. Kolejna część poświęcona jest Bożemu planowi zbawienia człowieka, sakramentom i liturgii, przykazaniom miłości i Dekalogu, z trzeciej odbiorca dowie się jaki jest cel ludzkiej egzystencji, część czwarta poświęcona jest modlitwie. Odniesienia do Pisma Świętego i Katechizmu Kościoła Katolickiego mogą pomóc w dalszym pogłębieniu wybranych tematów.

Taka Jest wiara Kościoła. Katechizm dla dorosłych. Pod redakcją ks. Zbigniewa Marka SJ, Wydawnictwo WAM. Księża Jezuici, Kraków 2009.

za KAI


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: