Jubileuszowe dni skupienia

5 listopada 2009 | autor: o. Admin

W pierwszym tygodniu listopada w całej prowincji odbywają się jesienne regionalne dni skupienia. Biorą w nich udział bracia ze wszystkich klasztorów, które podzielone są na regiony. Dni skupienia prowadzi Minister Prowincjalny, o. Adam Kalinowski. W roku, w którym obchodzimy jubileusz 800 lat istnienia zakonu św. Franciszka także rozważania podczas konferencji dotyczyły jubileuszu. Jednak zamiast przyglądać się samemu jubileuszowi, obchodom, uroczystościom, o. Prowincjał proponuje głębokie spojrzenie na osobiste przeżywanie jubileuszu: co oznacza owo 800 lat dla mnie dziś? Co znaczy być bratem mniejszym osiemset lat po narodzeniu się franciszkańskiego charyzmatu?

Oprócz rozważań i konferencji zakonnicy w trakcie dnia skupienia gromadzą się na modlitwie: jest nią przede wszystkim Eucharystia, a także modlitwa brewiarzowa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na dniu skupienia w Gdańsku i Poznaniu bracia odprawiali także drogę krzyżową, opartą na niezwykłych tekstach ks. Jana Twardowskiego.

Na zakończenie dnia skupienia w Poznaniu bracia złożyli życzewnia solenizantowi, o. Hubertowi Lipińskiemu. Tego też dnia w stolicy Wielkopolski po raz pierwszy w tym roku spadł śnieg.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: