Lębork: Mediator rodzinny u franciszkanów

28 listopada 2009 | autor: Bracia z Lęborka

Można już być zmęczonym trwającym konfliktem i nieudanymi próbami jego rozwiązania. Można już nie wierzyć w jego rozwiązanie albo udawać, że wszystko jest w porządku, „…człowiek przyzwyczai się do wszystkiego.”

Św. Augustyn mówi: „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Są wartości, o które warto walczyć. Małżeństwo i rodzina są takimi wartościami.

Kierowani troską pragniemy rozwinąć w parafii św. Jakuba Apostoła w Lęborku działalność na rzecz małżeństw i rodzin. Proponujemy pomoc mediatora rodzinnego.

Jako duszpasterzom leży nam na sercu dobro rodzin naszej parafii. Wiemy, że wiele cierpień jest spowodowanych konfliktami, które nierozwiązane burzą szczęście życia małżeńskiego i rodzinnego . A możliwe jest rozwiązanie każdego konfliktu. Czasami jednak trzeba pomocy z zewnątrz. Tą pomocą będzie służył mediator rodzinny, pełniący dyżury w każdą środę od godz. 17.00 do 19.00 w kancelarii parafialnej. Zadbaliśmy o to, aby rozmowy, porady, konsultacje lub mediacje odbywały się w poufnej atmosferze.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: