Gelsenkirchen: wystawa jubileuszowa

3 grudnia 2009 | autor: Gelsenkirchen

Przez cały październiki w naszym kościele parafialnym w Gelsenkirchen można było oglądać wystawę z okazjii jubileuszu 800 lat powstania zakonu św. Franciszka.

Historia zakonu, powstanie i znaczenie protoreguły, wyjaśnienie symboli franciszkańskich, mapy naszych obecności w Niemczech i w świecie oraz liczne zdjęcia – wszystko to w ogólnym zarysie składało się na naszą prezentację. Z ogrmna radością i satysfakcją obserwowaliśmy bardzo żywe zainteresowanie uczestników liturgii już od pierwszych dni trwania wystawy.

Wiele osob zaciekawionych historią zakonu zadawało nam wiele pytań, również z zakresu historii Kościoła. Świadczy to z pewnością o żywym zainteresowaniu tematyką wystawy. Inni parafianie zasypywali nas pytaniami o nasze misyjne dokonania, zwłaszcza w Afryce i to szczególnie w Subukia, gdzie od dwóch lat jeździ traktor zakupiony w dużej części ze składek naszych parafian i grup duszpasterskich. Radosną pracę misyjną dokumentują również liczne zdjęcia. Całości dopełnia plakat ewangelizacyjny z rapujacym bratem i rzadki wizerunek św. Antoniego, również tu w Niemczech czczonego za odnalezienie rzeczy zagubionych.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: