Świąt nie będzie – troje uczniów to muzułmanie

6 grudnia 2009 | autor: o. Admin

Ze względu na to, że wśród ponad 100 uczniów zespołu szkół koło Rieti w środkowych Włoszech jest troje muzułmanów, zrezygnowano tam całkowicie z wszelkich elementów symboliki Bożego Narodzenia. Nie ma nawet gwiazdy na szkolnej choince.
Ten radykalny i budzący protesty rodziców oraz Kościoła przypadek opisał w niedzielę dziennik „Il Messaggero”.

W przedszkolu, szkole podstawowej i średniej placówki w miejscowości Leonessa, gdzie od lat żywa była tradycja Świąt, jej dyrektorka wprowadziła w tym roku całkowity zakaz użycia jakichkolwiek elementów, które mogą kojarzyć się z narodzinami Jezusa. W rezultacie nie odbędzie się msza dla uczniów ani tradycyjne jasełka oraz przedświąteczny poczęstunek z wymianą życzeń. Choinkę ozdobiono tylko sztucznym śniegiem.

Decyzja ta wywołała – jak podkreśla „Il Messaggero” – prawdziwą wściekłość rodziców, a także niezadowolenie burmistrza i miejscowej diecezji. Jej rzecznik powiedział: „Trudno zrozumieć tak skrajne stanowisko dyrektor szkoły”. Jego zdaniem takie kroki nie sprzyjają integracji.

Burmistrz podjął się mediacji między protestującymi rodzicami a dyrekcją proponując odprawienie mszy dla uczniów szkoły poza jej murami. Dyrektor pozostała nieugięta.

Rodzice interweniowali w miejscowym kuratorium. Na razie nie otrzymali odpowiedzi.

<font color=”#e3e3e3″>za: <a href=”http://wiadomosci.onet.pl/2090796,12,swiat_nie_bedzie_-_troje_uczniow_to_muzulmanie,item.html” target=”_blank”>onet.pl</a></font>


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: