Kołobrzeg: Mikołajkowa puszka „zamiastowa”

9 grudnia 2009 | autor: Bracia z Kołobrzegu

W tym roku dzieci w Kołobrzegu postanowiły zmienić wieloletnią tradycję i zamiast czekać na św. Mikołaja, postanowiły mu pomóc. W tym celu zorganizowaliśmy akcję pod hasłem: Mikołajkowa „puszka zamiastowa”. Akcja rozpoczęła się 22 listopada i trwała do 6 grudnia 2009. Dzieci zobowiązały się do konkretnych wyrzeczeń. ZAMIAST (stąd „zamiastowa”) kupować słodycze czy napoje, mogły zaoszczędzone pieniądze wrzucać do puszki, aby w ten sposób wesprzeć swoich rówieśników z przedszkola w Nairobi. Akcja spotkała się z dużym poparciem, nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Ważny jest fakt, że wszystkie ofiary jakie zostały złożone, wiązały się z konkretnym wyrzeczeniem, które (oprócz korzyści dla dzieci z Afryki) miało pomagać w dobrym przeżyciu Adwentu i przygotowaniu się do świąt Narodzenia Pańskiego.
Oczywiście, pomoc materialna to nie jest jedyny wymiar naszej odpowiedzialności za to konkretne przedszkole. Ale o tym przy następnej okazji…

Wspomnę jeszcze, że akcja nie jest chroniona prawami autorskimi – wręcz zachęcam do powielania. Ciągle jeszcze są przedszkola, które czekają na wsparcie. Poniżej kilka zdjęć z przedszkola w Nairobi.

Przedszkole w Nairobi

Przedszkole w Nairobi

Przedszkole na śieżym powietrzu

Przedszkole w Nairobi


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: