Kołobrzeg: bazar parafialny 2009

15 grudnia 2009 | autor: Bracia z Kołobrzegu

„Kto na bazarze kupuje, Franciszkanom ofiaruje!” – pod tym hasłem rozpoczął się w sobotę 12 grudnia 2009 roku pierwszy parafialny bazar przedświąteczny. Jest to inicjatywa naszych parafian, którzy postanowili sprzedać za symboliczną sumę różnego rodzaju pamiątki i artykuły gospodarstwa domowego, aby uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na ogrzewanie naszego kościoła.
Jednak to nie zbiórka pieniędzy była głównym celem oraganizatorów” „Mało jest okazji do tego, by się spotkać i porozmawiać. Mamy nadzieję, że zakupy będą tylko dodatkiem. Pragniemy przede wszystkim dać naszym parafianom okazję do nawiązania bliższych relacji, do czegoś więcej niż zwyczajowe pozdrowienie wymieniane w pośpiechu na ulicy. Kto wie, może w ten sposób wykształci się jakaś nowa tradycja? Może bazar na stałe wpisze się w kalendarz wydarzeń naszej parafii?”

Pomimo obaw i wątpliwości, akcja spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Parafianie (i nie tylko), przybyli bardzo licznie. Bazar stał się okazją nie tylko do zdobycia prezentów świątecznych w okazyjnych cenach, ale również do tego, aby porozmawiać z kapłanem w okolicznościach swobodniejszych niż zwyczajowe spotkanie w kancelarii czy zakrystii.

Bazar parafialny

Bazar parafialny

Bazar parafialny

Bazar przedświąteczny

Bazar parafialny


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: