Dobra Szczecińska: jubileusz 25 -lecia parafii

12 stycznia 2010 | autor: Bracia z Dobrej Szczecińskiej

„Na większą chwałę Boga Wszechmogącego, dla pożytku Kościoła świętego i dobra duchowego wiernych…”. Tymi słowami rozpoczyna się dekret podpisany przez ks. bpa Kazimierza Majdańskiego dnia 5 stycznia 1985 roku, na mocy którego została wydzielona z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Wołczkowie nowa parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej.

Po 25 latach od tego wydarzenia, w niedzielę 3 stycznia 2010 roku, wyśpiewaliśmy uroczyste Te Deum na jubileuszowej Mszy św., której o godz. 12.00 przewodniczył Metropolita Szczecińsko-Kamieński ks. abp Andrzej Dzięga. Wśród zaproszonych gości obecni byli: prowincjał o. Adam Kalinowski, dziekan ks. prałat Wenancjusz Borowicz, wikariusz prowincji o. Mariusz Fałkowski, poprzedni proboszczowie parafii i księża z dekanatu. Po Mszy św. wszyscy goście, w tym także przedstawiciele Gminy, udali się do klasztoru na obiad.

O godzinie 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się druga część uroczystości. Spotkanie rozpoczęło się od wystawienia jasełek przez dzieci ze SP w Dobrej. Następnie na ekranie ukazały się zdjęcia, które streściły 25-letnią historię parafii.
Niejako punktem kulminacyjnym tego poobiedniego spotkania był duży urodzinowy tort, którego dzielenie rozpoczął sam Ksiądz Arcybiskup. Śpiew kolęd, wspomnienia, zbieranie autografów od byłych proboszczów i oglądanie zdjęć – to było to wszystko, co nastąpiło potem, i co pozostawiło w naszej pamięci wiele miłych wrażeń.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: