Chór ET IN TERRA w Koszalinie

16 stycznia 2010 | autor: Bracia z Koszalina

W niedzielę Chrztu Pańskiego gościliśmy w naszej parafii chór „Et in Terra” pani Moniki Zytke. Ubogacił on swoim śpiewem Mszę Świętą o godzinie 11:30. Po wspólnej Eucharystii udaliśmy się do dolnego kościoła, gdzie jak co roku mamy ruchomą szopkę, by tam wspólnie pokolędować.
Uczestnicy otrzymali śpiewniki z tekstami kolęd i mogli zaproponować wykonanie swojej ulubionej kolędy.
Trzeba przyznać, że niektóre kolędy można było usłyszeć czy zaśpiewać po raz pierwszy w życiu. Usłyszeć też można było nietypowe aranżacje popularnych kolęd. Był to bardzo miło spędzony czas. A najciekawsze było to, że nie był to typowy koncert – wykonawcy i słuchacze, lecz wspólne kolędowanie. Jedna z uczestniczek kolędowania, pani Anetta Purkiewicz po koncercie wyznała: „Myślę, że warto, aby stało się to tradycją w naszej parafii. Mam nadzieję, że spotkamy się w roku przyszłym”.

Dziękujemy wszystkim chórzystom, którzy nie pochodzą tylko z Koszalina, gdyż jest to chór ogólnopolski, za wspólnie spędzony czas przy szopce i śpiewie kolęd. Niech Bóg Wam Błogosławi!!!

Należałoby nadmienić, że Chór ET IN TERRA w tym roku obchodził swoje dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji życzymy wielu kolejnych sukcesów i Bożego błogosławieństwa.
Koncert jubileuszowy odbył się w Filharmonii w Słupsku. Więcej na ten temat można przeczytać Et in Terra.
Jeśli ktoś nie zna Moniki Zytke, to odsyłam do Monika Zytke


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: