Ogólnopolska pielgrzymka kapłanów na Jasną Górę

9 lutego 2010 | autor: Klasztor Lublin

Kapłani diecezjalni i zakonni zostali zaproszeni do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się 1 maja pod hasłem „Wierność Chrystusa, wierność kapłana”.

„Rok Kapłaństwa, który przeżywamy jest swoistym pielgrzymowaniem do naszej kapłańskiej tożsamości. Jest czasem odnowy łaski sakramentu święceń. Nieustannie trzeba uświadamiać sobie, kim jestem jako kapłan, jakie są moje zadania i oczekiwania ze strony Chrystusa i Kościoła. To także cel pielgrzymki kapłanów do duchowej stolicy Polski” – mówi ks. dr Adam Kokoszka, przewodniczący Sekcji Stałej Formacji Kapłańskiej przy Komisji Duchowieństwa KEP.

Pielgrzymka kapłanów na Jasną Górę rozpocznie się już 30 kwietnia o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim w kaplicy cudownego obrazu. Podczas czuwania będzie nabożeństwo Słowa Bożego, adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Czuwanie zakończy pasterka maryjna.

1 maja w katedrze częstochowskiej o godz. 11.00 biskupi i księża będą odmawiać brewiarz. Po powitaniu duchownych przez abp. Stanisława Nowaka, pielgrzymi procesyjnie przejdą w kierunku Jasnej Góry. Podczas drogi rozważane będą tajemnice światła różańca skupione wokół tematów: Wierność kapłana, uwielbienie Pana Jezusa Najwyższego Kapłana, dziękczynienie za dar kapłaństwa, przeproszenie za grzechy kapłanów, prośba w intencji kapłanów polskich i powołań.

O godz. 13.30 na wałach Jasnej Góry odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem prefekta Kongregacji ds. Duchowieństwa kard. Claudio Hummesa. Podczas Eucharystii kapłani będą modlić się: za Ojczyznę i Polaków za granicą oraz polskich księży pracujących w kraju i poza jego granicami. Specjalne przesłanie do uczestników pielgrzymki ma przesłać papież Benedykt XVI. Podczas uroczystości nastąpi także akt zawierzenia polskich kapłanów Chrystusowi Panu przez pośrednictwo Matki Bożej.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: