Będzie watykańskie vademecum dla narzeczonych

10 lutego 2010 | autor: Klasztor Lublin

Niebawem Stolica Apostolska opublikuje vademecum na temat przygotowania narzeczonych do małżeństwa. Publikacja adresowana będzie do duszpasterzy, księży i osób zaangażowanych w poradnictwo rodzinne – powiedział sekretarz Papieskiej Rady ds. Rodziny, bp Jean Lafitte. Hierarcha nie określił kiedy dokładnie ukaże się vademecum.

„Przygotowanie narzeczonych do małżeństwa różni się bardzo w poszczególnych krajach czy też diecezjach powodując ogromne zróżnicowanie praktyki duszpasterskiej” – stwierdził bp Lafitte. Zaznaczył, że konieczność opracowania dokumentu w tej dziedzinie wypływa nie tylko z motywów duszpasterskich, ale także ze „względów antropologicznych”.

Hierarcha zauważył, iż często zdarzają się przypadki, kiedy kandydaci do małżeństwa nie zdają sobie sprawy o co zwracają się do Kościoła, a czasami nie wiedzą nawet, czym jest sakrament małżeństwa. Wypływa stąd „konieczność spotkań osobistych kapłanów z narzeczonymi, także oddzielnie, by ocenić motywacje i swobodę sumienia” – zaznaczył sekretarz Papieskiej Rady ds. Rodziny.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: