Bp Dajczak rozpoczyna prowadzenie videobloga

16 lutego 2010 | autor: Klasztor Lublin

Już wkrótce na stronach duszpasterstwa młodzieży diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak rozpocznie prowadzenie videobloga.

Za jego pośrednictwem będzie odpowiadał na pytania zadawane przez diecezjan.

Bp Dajczak w pracy duszpasterskiej wykorzystuje od dawna pocztę elektroniczną, komunikatory skype i gadu-gadu. Utworzenie videobloga to kolejny sposób na nawiązanie dialogu z młodzieżą. – Skoro ten sposób komunikowania się młodych bardzo im odpowiada, spróbuję włączyć się w taką formę i język rozmowy. Dopiero się uczę – przyznaje bp Dajczak. Z wykorzystaniem mediów elektronicznych w docieraniu do młodzieży wiąże duże nadzieje.

Videoblog z udziałem biskupa powstanie na stronie www.koszalin.opokamlodych.pl, która poświęcona jest zagadnieniom religijnym skierowanym do młodych ludzi. W pierwszej odsłonie bloga internauta usłyszy odpowiedź na pytanie dotyczące istoty chrześcijaństwa. Następne, które powstaną w czasie Wielkiego Postu, mają dotyczyć tego okresu liturgicznego. Sam hierarcha liczy na pytania i komentarze wpisywane pod wypowiedzią. Na ich podstawie będą opracowywane kolejne edycje videobloga.

Wystąpienia w „blogowym okienku” w niczym nie przypominają patetycznych kazań. Biskup zwraca się do odbiorcy w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Mówi językiem prostym, komunikatywnym, a przedstawione racje popiera przykładami z własnego życia, ze spotkań i listów.

W przedsięwzięcie zaangażowali się twórcy telewizyjnej „Barki” – katolickiego programu emitowanego przez szczeciński oddział TVP3.

16 lutego bp Edward Dajczak skończy 61 lat. Ordynariuszem diecezji koszalińsko–kołobrzeskiej jest od 2007 r. Wcześniej dał się poznać młodzieży jako aktywny uczestnik i moderator „Przystanku Jezus”.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: