Diecezji warszawsko-praska otworzy misje w Afryce

16 lutego 2010 | autor: Klasztor Lublin

W Sierra Leone i Gwinea Konakrii w ciągu najbliższych dwóch lat zostaną otwarte dwie nowe misje afrykańskie diecezji warszawsko-praskiej dla księży fidei donum. Abp Henryk Hoser wyjechał wczoraj do Afryki w poszukiwaniu miejsc, w których należałoby otworzyć placówki misyjne.

„Obejmując posługę duszpasterską w diecezji warszawsko-praskiej jako jej biskup uświadomiłem sobie, że obowiązkiem jaki Opatrzność Boża stawia przed nami jest podjęcie misji fidei donum tzn. misji czasowej” – powiedział przed wyjazdem abp Hoser.

Wybór padł na Sierra Leone i Gwinea Konakrii, bardzo biedne i opuszczone kraje, gdzie jak zaznaczył hierarcha, jest niewielu księży i misjonarzy, a spora część ludność wyznaje tradycyjne afrykańskie wierzenia. Jednocześnie są oni poddawani ekspansji islamu.

Pierwsi kandydaci do wyjazdu już się przygotowują. Dwóch z nich od września uczy się w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Natomiast trzeci znający obok arabskiego także język francuski, zdobywa ostatnie szlify przed podjęciem posługi duszpasterskiej wśród ludności anglojęzycznej Tunezji.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: