Gniezno: wielkopostne Czuwanie ze św. Franciszkiem

24 lutego 2010 | autor: o. Admin

Wielkopostne „Czuwanie ze św. Franciszkiem” – obok nabożeństwa Gorzkich Żali i drogi krzyżowej – było dla nas kolejną okazją, by prosić Pana Boga o łaskę nawrócenia i dziękowania Mu za Jego miłosierdzie. Tym razem – na dzisiejszym czuwaniu – rozważaliśmy temat: grzech. Co prawda to nie ostatnie Czuwanie, które odbędzie się w czasie tegorocznego Wielkiego postu, ale z całą pewnością jeszcze na początku czterdziestodniowej drogi nawrócenia dobrze jest przyglądać się św. Franciszkowi i umacniać się jego przykładem wytrwałości.

Na początku wysłuchaliśmy wiersza o. Rafała Wojciechowskiego, a następnie fragmentu życiorysu św. Franciszka pióra Tomasza z Celano, po czym o. Rafał Zarzycki, Magister Postulatu, wygłosił krótką katechezę.

Spotkanie przygotowała, jak zawsze, franciszkańska wspólnota młodzieżowa z naszej parafii. Na czuwaniu oprócz tych, którym bliska jest duchowość św. Franciszka, obecni byli kandydaci do bierzmowania oraz bracia postulanci.

„Czuwanie ze św. Franciszkiem” to comiesięczne spotkanie w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Pani Gniezna, przygotowywane przez franciszkańską wspólnotę młodzieżową wraz ze swym duszpasterzem. Spotkania organizowane są w gnieźnieńskim Sanktuarium od 2009 r. Pomagają one przybliżyć postać i duchowość św. Biedaczyny z Asyżu poprzez słuchanie jego pism i rozważań, które głoszą bracia franciszkanie z gnieźnieńskiego konwentu.

Posłuchaj relacji audio z „Czuwania” (wraz z katechezą o. Rafała) i zobacz zdjęcia
na stronie Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Pani Gniezna

Czytaj więcej o „Czuwaniach ze św. Franciszkiem”


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: