Olsztyn: Uroczystość bł. Anieli Salawy

10 września 2010 | autor: Bracia z Olsztyna

W dniu 9 września w Parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olsztynie przeżywaliśmy Uroczystość ku czci Błogosławionej Anieli Salawy – patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Rafał Salawa, który  wraz z całą Wspólnotą Klasztorną na czele z Ojcem Gwardianem Danielem Pliszką, modlił się o rychłą kanonizację bł. Anieli Salawy. Przed rozpoczęciem Uroczystej Mszy św., o. Zygmunt Fiałek –Laskowski (asystent FZŚ) wraz z bratem Rafałem z III Zakonu poprowadzili Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z odśpiewaniem Godzinek ku czci błogosławionej Anieli Salawy.

Podczas Mszy św. został poświęcony obraz bł. Anieli przez ks. Rafała, który jest bliskim krewnym naszej Patronki. Obraz został ufundowany przez Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Rycerstwa Niepokalanej, a namalowała go artystka z Solca Kujawskiego mgr. Emilia Czupryńska. Zostały poświęcone również płatki róż, które według tradycji i wiary prostego ludu mają uzdrawiające działanie z różnych chorób i dolegliwości.

Na zakończenie Mszy św. ks. Rafał poprowadził nabożeństwo wraz z ucałowaniem relikwii błogosławionej Anieli Salawy.

Kult bł. Anieli Salawy został przyjęty przez wiernych z wielkim entuzjazmem, czego dowodem była duża frekwencja. Proboszcz naszej Parafii, o. Daniel Pliszka ogłosił, że w każdą II Niedzielę Miesiąca o godz. 16.00 będzie odprawiana Msza św. składkowa za wstawiennictwem  Błogosławionej Anieli Salawy.

Br. Rafał Czyczyn – Egiert FZŚ

Filmy z uroczystości:


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: