Lębork: Pszczelarze u Jakuba

30 września 2010 | autor: Bracia z Lęborka

Kilkuset pszczelarzy w ubiegłą niedzielę odwiedziło naszą świątynię w ramach I Pielgrzymki do Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła. Procesyjnemu wejściu do kościoła towarzyszyła obecność relikwii Świętego, niesionych przez członków Bractwa Jakubowego. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. infułat Stanisław Grunt. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in: minister rolnictwa Kazimierz Plocke, wojewoda pomorski Roman Zaborowski, poseł na sejm RP Witold Namyślak, starosta lęborski Ryszard Wenta i wiceburmistrz Lęborka Alicja Zajączkowska.

Ksiądz Infułat podczas kazania przybliżył historię naszego kościoła, powstałego w 1345 roku. Wskazał na obchodzony obecnie Rok Jakubowy i przesłanie jakie on nam pozostawia: byśmy na nogi pielgrzymie dobrze stanęli i byli zwiastunami Ewangelii pokoju. Chcemy przyjąć to wezwanie – kontynuował ks. Grunt – by być świadkami Jezusa Chrystusa, a zatem być obecnymi swoją wiarą nie tylko w kościele, lecz także w życiu publicznym. Mamy bowiem prawo do wiary i jej wyznawania.

XXIV Wojewódzki Dzień Pszczelarza był okazją do dziękczynienia Bogu za tegoroczne zbiory. Przedstawiciele Związków Pszczelarskich to dziękczynienie wyrazili poprzez modlitwę oraz przynosząc do ołtarza plony swojej całorocznej pracy: różne rodzaje miodów, świece oraz paschał.

Więcej na stronie klasztoru w Lęborku


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: