Zjazd ministrantów

30 września 2010 | autor: Bracia z Lęborka

Ponad 70 ministrantów uczestniczyło w Prowincjalnym Spotkaniu Liturgicznej Służby Oltarza w Lęborku. Przybyli oni wraz ze swymi opiekunami z franciszkańskich parafii w Darłowie, Dobrej, Elblągu, Gdyni, Kołobrzegu, Kwidzynie, Olsztynie, Ostródzie i Lęborku. Spotkanie to miało charakter pielgrzymki, gdyż chłopcy oraz kilka dziewcząt po raz pierwszy mieli okazję odwiedzić Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła i pomodlić się  przed jego relikwiami. O. Piotr Pawlik, kustosz sanktuarium, przybliżył zebranym postać świętego patrona oraz historię świątyni.

Po małym poczęstunku każda z grup ministranckich miała czas na prezentację swojej wspólnoty, by w ten sposób lepiej się poznać i wymienić doświadczeniami formacji liturgicznej. Czynnikiem jednoczącym uczestników tego typu spotkań jest zawsze Eucharystia, przy której gromadzą się członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza. Po posiłku ministranci udali się do kina, po czym wszyscy udali się w podróż powrotną.

Jak twierdzą uczestnicy zjazdu oraz ich opiekunowie, jest to inicjatywa, którą należałoby kontynuować, gdyż daje możliwość integracji, wymiany doświadczeń liturgicznych oraz wspólnej modlitwy. Jako datę nastepnego spotkania zaproponowano trzecią sobotę września, czyli 17 września 2011 roku.

Zobacz wszystkie zdjęcia


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: