Lourdes: spotkanie na rzecz dialogu

23 listopada 2010 | autor: o. Admin

W Lourdes (Francja) od 22 listopada trwa spotkanie poświęcone ekumenizmowi i dialogowi międzyreligijnemu „Pro dialogo”, w którym biorą udział franciszkanie z różnych prowincji z całego świata: z Francji, Włoch, Chorwacji, Rumunii, Malty, Indonezji, Kolumbii, Indii, Kazachstanu, Szwecji i Polski, którą reprezentują bracia z prowincji św. Maksymiliana: o. Roman Zioła i o. Mateusz Stachowski.

Bracia dzielą się swym doświadczeniem dialogu z miejsc, w których posługują. Poznawanie sposobów działania franciszkanów z różnych stron świata, różnych kultur jest niezwykle ubogacające; co więcej – pomaga odkrywać nowe środki i formy dialogu.

Ważnym punktem spotkania będzie omówienie zbliżającej się rocznicy spotkania Jana Pawła II z przedstawicielami różnych religii w Asyżu w 1986 r. zwłaszcza pod względem odkrywania owoców tamtego gestu i jednoczenia działań franciszkańskich prowincji na rzecz pokoju i dialogu.

Ze strony naszej prowincji o. Roman przedstawi działania Domu św. Maksymiliana na rzecz dialogu (przede wszystkim coroczne spotkanie „Asyż w Gdańsku”), a zwłaszcza nowy projekt Wyspa św. Franciszka.

Z racji tego, że spotkanie odbywa się w tak ważnym miejscu, jakim jest Lourdes, przewidziane jest także nawiedzenie miejsc maryjnych.

Spotkanie „Pro dialogo” odbywa się po raz trzeci. W minionych latach bracia spotkali się w Asyżu i Bacau (Rumunia).


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: