Pomocnicy świętego z Miry w Dobrej

12 grudnia 2010 | autor: Bracia z Dobrej Szczecińskiej

W parafii Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczęła się, już po raz siódmy, akcja „zrób prezent dziecku”. Akcja pilotowana jest przez Parafialny oddział Caritas. Zawsze w I Niedzielę Adwentu w naszym kościele parafialnym w Dobrej ustawiana zostaje choinka, na której nie znajdziemy zwykłych bombek, ale małe karneciki z imionami dzieci. Parafianie mogą ściągać karteczki, by później móc zrobić prezent dziecku, którego imię i wiek znajduje się na bileciku.

Przed samymi świętami, 20 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa w kościele, na którym będą dzieci i ich rodzice, otrzymają paczki przygotowane przez „pomocników św. Mikołaja”. Dla niektórych z nich, będzie to może jedyna radość, jakiej doświadczą tego roku.

Hasłem, jakie co roku przewodzi parafialnemu oddziałowi Caritas, jest: „Wspominając nasze dzieciństwo, pamiętajmy o naszych pociechach i podarujmy im cząstkę swego serca”.

Karteczki zniknęły z choinki bardzo szybko, co wskazuje na gorące serca, które pragną podzielić się z najmłodszymi parafianami.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: