Gelsenkirchen: bierzmowanie 2010

18 grudnia 2010 | autor: Gelsenkirchen

Po trudach trzymeisięcznego przygotowania, odbyło sie bierzowanie w naszej parafii. Ze względu na wielkość nowych struktur parafialnych, bierzmowanie przeprowadzono w dwóch grupach. W naszej wspólnocie liturgia sakramentu bierzmowania odbyła sie 10 grudnia 2010 w kościele św. Tomasa Morusa. Dwa dni później udzielono tego sakramentu w kościele-matce naszej parafii w kościele św. Augustyna. Sakramentu birzmowania w ubu kościolach udzielał bp. Franz Vorrath z diecezji Essen. Sakrament przyjęło okolo 70 młodych ludzi w wieku 16 i 17 lat.

Głównym odpowiedzialnym za przygotowanie mlodzieży do sakramentu bierzmowania w calej parafii był nasz współbrat Maciej Rojek. W przygotowaniach brali również udział świeccy katecheci i księża z poszczególnych wspólnot naszej parafii. Myślą towarzyszącą przygotowaniom były słowa: „Gott, du bist mein Lebenskompass” (Boże, Ty jesteś kompasem dla mojego życia).


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: