Imieniny Ministra Prowincjalnego o. Adama

21 grudnia 2010 | autor: o. Admin
Imieniny Ministra Prowincjalnego o. Adama
Z Życia Prowincji
1

Tegoroczne świętowanie imienin Ministra Prowincjalnego, o. Adama Kalinowskiego odbyło się trzy dni przed Wigilią, na progu kalendarzowej zimy, która piękna, choć sroga, od kilku tygodni już gości za naszymi oknami. Niełatwe warunki panujące na drogach nie przeszkodziły jednak dotrzeć do Gdańska braciom z niemal wszystkich klasztorów naszej prowincji w Polsce, a także braci z bratnich prowincji. Z Warszawy do Gdańska przybył Minister Prowincjalny o. Mirosław Bartos wraz z wikariuszem o. Wiesławem Pyzio, zaś Prowincjała krakowskiego reprezentował o. Paweł Dybka – wikariusz.

O godz. 11.3o w kościele św. Anny rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył dostojny Solenizant, zaś słowo wygłosił o. Jan Łempicki, Asystent do spraw misji w naszej prowincji. Na początku liturgii zebranych powitał o. Tomasz Jank, rektor kościoła Świętej Trójcy (którego kościół św. Anny jest częścią): oprócz zakonników także osoby świeckie, przedstawicieli grup duszpasterskich działających przy kościele gdańskich franciszkanów.

O. Jan w swej homilii ukazał powołanie kobiety do bycia dziewicą i matką. I choć powołania te mogą wydawać się sprzeczne ze sobą, kaznodzieja – nazywając dziewictwo głęboką relacją z samym Bogiem, ubogacaniem się nim wskazał, że te powołania mogą trwać jednocześnie. Oczywistym przykładem tego jest Maryja, szczególna patronka ostatnich adwentowych dni. Obraz ten jednak przeniósł on także na mężczyzn mówiąc o powołaniu do ojcostwa. I ten temat – ojcostwa duchowego – poruszył w odniesieniu do ojca prowincjała.

Na zakończenie liturgii przedstawiciele wspólnot duszpasterskich składali Solenizantowi życzenia. Przebijało w nich dziękczynienie za posługę o. Adama oraz zapewnienie o modlitwie.

Po Mszy św. przybyli goście udali się na wspólny obiad do Domu św. Maksymiliana. Tam też życzenia złożył o. Mariusz Fałkowski, wikariusz naszej prowincji oraz o. Mirosław Bartos i o. Paweł Dybka. Od swej wspólnoty klasztornej o. Adam otrzymał w darze piękną figurę św. Franciszka.

Na zakończenie spotkania o. Adam serdecznie wszystkim podziękował za przybycie, modlitwę i życzliwość oraz wspólnie pomodlono się za zmarłych, pamiętając zwłaszcza o o. Mirku Karczewskim, misjonarzu zamordowanym w Ekwadorze.

Imieniny o. Adama 2009

Iminniny o. Adama 2008

Film z uroczystości – FranciszkanieTV

Powitanie (o. Tomasz Jank) i wprowadzenie (o. Adam Kalinowski)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Homilia (o. Jan Łempicki)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Pingback: Franciszkanie TV » Imieniny Ministra Prowincjalnego 2010

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: