Życzenia Ministra Generalnego na Boże Narodzenie 2010

24 grudnia 2010 | autor: o. Admin

Najdrożsi Bracia, najdrożsi Odwiedzający stronę internetową,

rytm roku liturgicznego raz jeszcze stawia nas przed wielką tajemnicą miłości Boga, który pochyla się nad ubóstwem człowieka przekształcając je w miejsce spotkania, pojednania i miłosierdzia. Wcielenie Słowa mówi nam zatem o wspólnocie i spotkaniu, o relacjach i braterstwie: nasz ojciec święty Franciszek doskonale zrozumiał istotę tej tajemnicy i dlatego umiłował Boże Narodzenie bardziej, niż jakiekolwiek inne święto.

Także my jesteśmy zaproszeni by być świadkami spotkania z dobrocią i miłosierdziem Boga; do tego by sercem szczerym i wolnym przyjąć braci, których spotykamy każdego dnia na naszej drodze; do rozpoznania obecności Pana w najuboższym z ludzi. Pozwólmy zatem rozgrzać nasze serca orędziem aniołów: „Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan” (Łk 2,11).
Życzę Wam szczerym sercem, abyście mogli spędzić te dni świąteczne w spokoju i pokoju, oświeceni obecnością Boga-z-nami.

Szczęśliwego Bożego Narodzenia!
Szczęśliwego Nowego Roku 2011!

Niech Pan Was obdarzy pokojem!


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Danuta says:

    Pokój i Dobro!
    Bóg zapłać ojcze za życzenia , zawsze i wszędzie pamiętamy o braciach ś.p. naszego syna Adama w modlitwie do Boga .Dziś też polecamy szczególnie misje franciszkańskie Niepokalanej, Matce Bożej Pocieszenia by utuliła cierpienie i wyprosiła u Jezusa Chrystusa by franciszkanie mogli głosić Dobrą Nowinę z zachowaniem życia ,zdrowia na Chwałę B

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: