Piza: misyjne Objawienie Pańskie

7 stycznia 2011 | autor: o. Admin

Tegoroczne święto Trzech Króli przypadło w 30 dzień po śmierci o. Mirosława Karczewskiego, zamordowanego w Ekwadorze polskiego misjonarza. Z tej okazji obchody Uroczystości Objawienia Pańskiego w naszej franciszkańskiej parafii w Pizie miały rys misyjny, dedykowany naszemu zamordowanemu Współbratu.
Korzystajac z obecności wśród nas br. Jezusa oraz br. Franklina – naszych Współbraci Ekwadorczyków, po każdej Mszy św. wierni mogli wysłuchać ich świadectwa ze spotkania i znajomości z o. Mirosławem. Suma parafialna była sprawowana w jego intencji.

O godz. 21.15 odbył się koncert dedykowany pamięci o. Mirosława. Zagrała orkiestra San Francesco pod batutą znanego w Pizie muzyka, Enrico Nuti.

Koncert rozpoczął się krótkim filmem o o. Mirosławie, po czym drogą internetową połączyliśmy się z o. Markiem Szymanskim (który przez lata był w Pizie proboszczem i przełożonym klasztoru), który skierował do zebranych krótkie słowo wdzięczności i pozdrowienia. Następnie rozpoczął się koncert, w przerwie któego o. Krzysztof Kurkiewicz, będący okazyjnie w naszym klasztorze, podzielił sie swoimi wspomnieniami z misji.

Strona parafii w Pizie

O śmierci o. Mirosława Karczewskiego


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: