Koszalin: korowód Trzech Króli

10 stycznia 2011 | autor: Bracia z Koszalina

W uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia 2011 r., ulicami Koszalina, z katedry do naszego franciszkańskiego kościoła do żywej szopki przeszedł po raz pierwszy – z inicjatywy o. Janusza Jędryszka, proboszcza naszej parafii, Orszak Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła Msza święta celebrowana w koszalińskiej katedrze przez ks. bpa Edwarda Dajczaka, następnie Trzej królowie w asyście poprzebieranych kolędników ruszyli do Urzędu Miejskiego. Tam oprócz pytania: „Gdzie jest nowonarodzony Król Żydowski?”, wręczyli prezydentowi Miasta ikonę Jana Chrzciciela, patrona Koszalina.

Dalej orszak kroczył ulicami miasta i zatrzymał się przy cerkwi grekokatolickiej witany przez parafian tego obrządku wraz z proboszczem o. Bohdanem Hałuszko. Dajej, już przy dzięku dzwonów naszego kościoła, orszak przybył do franciszkańskiej żywej szopki. Po krótkim kolędowaniu, słowie ks. Biskupa i jego błogosławieństwie, wierni udali się do dolnego kościoła, w którym na wszystkich czekała gorąca grochówka i bigos przygotowane przez Urząd Miejski.

W całym Orszaku według miejscowych mediów mogło wziąść udział nawet trzy tysiące mieszkańców Koszalina.

Zdjęcia pochodzą ze strony diecezji

Film na FranciszkanieTV


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: