Gdynia: pożegnanie żłóbka

31 stycznia 2011 | autor: o. Admin

Nie wszyscy pamiętają, że przed laty w naszej parafii w Gdyni istniał piękny zwyczaj „Pożegnania żłóbka”. Było to wspólne kolędowanie Parafian i wszystkich chcących pośpiewać kolędy przed świętem Matki Boskiej Gromnicznej, kiedy to kończy się w Polsce tradycyjny czas kolędowania.

Na szczęście o zwyczaju tym nie zapomniały parafialne Promyki, to jest nasza dziecięca schola prowadzona przez pana Marka. Oni to właśnie postanowili odnowić pożegnanie z kolędami i dlatego zaprosili wszystkich chętnych w niedzielę 30 stycznia po Mszy św. o godz. 11.3o do kaplicy św. Antoniego. Wszyscy przybyli mogli posłuchać zarówno kolęd tradycyjnych jak i tych mniej znanych. Kto znał słowa i melodię włączał się do śpiewu.

W pierwszej części wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 23. Mimo, że wiek śpiewających był całkiem dziecięcy, to jednak ich głosy były mocne, piękne i kiedy zamknęło się oczy mogło się odnieść wrażenie, że śpiewa osoba dorosła. Dzieci przy śpiewaniu mają jednak tę przewagę, że oprócz dobrego głosu wnoszą dziecięcą spontaniczność i radość.

Część drugą wypełniły kolędy, które wyśpiewały Promyki. Scholka „odkurzyła” dawne pastorałki, których najmłodsi już nie znają, ale starsi pamiętali i nucili wraz z Promykami.

Nad całym spotkaniem pieczę sprawował o. Kamil, opiekun Promyków. Także o. Proboszcz odwiedził śpiewających i z lubością wysłuchał dziecięcych śpiewów.

Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy za rok – chcemy bowiem odnowić tradycję „Pożegnania żłóbka” w naszej parafii.

Zdjęcia na stronie gdyńskiej parafii


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: