Gdynia: Msza św. w intencji chorych

11 lutego 2011 | autor: o. Admin

W Światowy Dzień Chorego, który przypada zawsze 11 lutego, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w naszym kościele modliliśmy się w intencji osób chorych i w podeszłym wieku. Mszy św. o godz. 9.oo przewodniczył proboszcz, o. Jan. W kazaniu przypomniał, że Jezus nie zawsze zabiera cierpienie i słabość, ale kto decyduje się je akceptować dostaje siły, by umieć żyć w takiej niełatwej sytuacji – dzięki temu może łączyć swe cierpienia z męką samego Chrystusa. O. Proboszcz przytoczył także przykład naszego Rodaka, Jana Pawła II, który beatyfikowany będzie nie tylko za te dzieła, których dokonał w pełni sił i zdrowia, ale także dlatego, że dla całego świata był żywym znakiem pokornego przyjmowania cierpienia i słabości.

Po kazaniu odbył się obrzęd namaszczenia chorych, zaś na koniec Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, którym o. Jan błogosławił z bliska uczestników liturgii.

Więcej na stronie gdyńskiej parafii


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. zenek chrząstowski says:

    prosze o modlitwy o uzdrowienie duchowe i cielesne dla wandy bozeny anny zenona huberta za dusze bolka kingi basi urszuli wlodka dariany andrzeja ewy slawka mirka tadeusza felicje jozefe basi barbary tomka weroniki za dzieci nienarodzone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: