Montreal: młodzież polonijna w drodze do Madrytu

28 lutego 2011 | autor: Bracia z Kanady

6 lutego odbyło się kolejne spotkanie kandydatów od udziału w XXVI Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie. Jak zawsze rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej, której przewodniczył O. Józef Brzozowski. Oprawę muzyczną przygotowała młodzieżowa grupa Betania, która z O. Bogdanem oraz Tytusem Drewnowskim, grającym na gitarze, dobranymi specjalnie pieśniami wytworzyła atmosferę sprzyjającą modlitwie i refleksji nad usłyszanym Słowem Bożym. O. Jozef w kazaniu nawiązał do potrzeby duchowego przygotowania się z młodzieżą całego świata wokół papieża Benedykta XVI. Ojciec Świety zachęca nas, byśmy, zbudowani na Chrystusie, byli swiatłem dla świata i nadzieją Kościoła.

Druga częsć spotkania odbyła się w salce pod plebanią. Przybyły nowe osoby, w tym grupa z parafii św. Michała. Cztery dziewczyny z tej wspólnoty należą do grupy angielskojęzycznej przy tej parafii: Celia, Andrea, Tara i Kirsten. Zostały przyjęte z radością.
Są nowi kandydaci z parafii Matki Boskiej Czestochowskiej: Ola, Karolina i Łukasz, z parafii Świętej Trójcy dołączył Olivier, ze św. Michała zgłosiła się jeszcze Violeta, a z Misji św.Wojciecha i św. Maksymiliana Izabela i Tomek.
Cieszy obecnosć na spotkaniu wielu rodziców, którzy szczerze interesują się swoimi dorastającymi dziećmi, pragnącymi wziąć udział w spotkaniu w Madrycie.

15 lutego w siedzibie diecezji montrelskiej odbyło się spotkanie animatów, którzy przygotowują młodzież do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży Madryt 2011. Wśród około 20 uczestników był o. Bogdan Gawot i o. Józef Brzozowski. Po modlitwie, rozważano słowa Ewangelii według św. Mateusza(7,24-29). Katechezę wygłosił ksiądz biskup pomocniczy Andre Gazaile ,który zachęcał młodych, aby swoją wiarę silnie zakorzenili i zbudowali na Chrystusie w codzienności. Musimy iść z radością, jak Maryja, do innych i służyć dzielnie Kościołowi w świecie. Ks.Biskup przypomniał słowa papieża Benedykta XVI zachęcającego do naśladawania Abrahama, ojca naszej wiary.

W końcowej częsci spotkania przekazano wiele informacji o SDM. Dotychczas w diecezji montrealskiej zgłosiło się około 540 młodych ludzi nie tylko z Montrealu, ale także z miasta Quebec, Amos, Chicoutimi, Trois-Riviers. Została także przestawiona koszulka SDM dla wszystkich uczestników z Kanady w barwach biało-czerwonych.

Ksiądz biskup Andre Gazaille przekazał radosną wiadomosć, że diecezjalne uroczystości dziękczynne za beatifikację Jana Pawła II odbędą się w niedzielę 1 maja w katedrze Matki Bożej Królowej Świata. Mszy św. ze specjalnym udziłem młodzieży udającej się na SDM o godz.17:00 będzie przewodniczył ksiądz kardynał Jean-Claude Turcotte. Grupa polska została poproszona przez organizatorów o wykonanie dwóch piosenek tak bliskich naszemu Papieżowi: Abba Ojcze i Barka. Zadania tego podjął się pan Jerzy Peter z zespołem Soli Deo z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej.

Franciszkanie w Kanadzie

Madyrt 2011


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: