Sytuacja braci w Japonii

13 marca 2011 | autor: o. Admin

Oczy świata w tych dniach zwrócone są na Japonię. Także wierzący całego globu włączają w swe modlitwy poszkodowanych i ofiary kataklizmów. W kraju Kwitnącej Wiśni znajdują się także franciszkańskie klasztory. Oto list nadesłany przez sekretarza prowincji japońskiej do Kurii Generalnej w Rzymie.

Drodzy Współbracia

Na chwilę obecną nie mamy większych problemów.

W północnej części Japonii, gdzie miały miejsce największe zniszcze­nia spowodowane trzęsieniem ziemi i tsunami, nie mamy klasztorów. Ogrom zniszczeń mogliśmy oglądać jedynie w telewizji.

Pierwszy, najsilniejszy wstrząs był odczuwalny w domu prowincjalnym w Tokio. Wiecie doskonale, że trzęsienia ziemi są w Japonii częste; nigdy jednak nie odczułem tak mocnego wstrząsu. Owszem, podobna sytuacja miała miejsce szesnaście lat temu w Nigawa, ale w Tokio nigdy czegoś podobnego nie przeżyłem. W moim pokoju pospadały z półek książki. W domu prowincjalnym i w seminarium popękały niektóre figury świętych, a przedmioty codziennego użytku potłukły się.

Nadal odczuwamy silne wstrząsy.

Wczoraj, w celu uniknięcia dodatkowych strat, zostały wstrzymane wszystkie pociągi; obecnie, powoli wszystko wraca do normy. Za kilka godzin będziemy mieli dokładniejsze wiadomości co do strat osobowych i materialnych w naszym kraju.

Dziękujemy wam za modlitewne wsparcie

Z braterskim pozdrwieniem
fr. Luca Shinichiro Tanizaki


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Dorota says:

    Pamiętam w modlitwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: