Pierwsza część Kapituły Duchowej 2011

18 maja 2011 | autor: o. Admin

W dniach od 9 do 14 maja 2011 r. w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej odbywała się pierwsza część Kapituły Duchowej Prowincji św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych. Kapituła Duchowa jest okresowym spotkaniem wszystkich zakonników prowincji ukierunkowanym na pogłębienie życia duchowego, wiedzy teologicznej, a przede wszystkim na umocnienie doświadczenia wspólnoty, która stanowi o naszym charyzmacie (conventualita’). To braterskie spotkanie prowadzi także do umocnienia w powołaniu i powrotu do źródeł franciszkańskiego charyzmatu. Przez poszczególne dni bracia wsłuchiwali się w konferencje i wykłady, wspólnie modlili się (Eucharystia, Liturgia Godzin, adoracja, praktyki pokutne), spożywali posiłki; przewidziany był także czas na spotkania i pracę w grupach.

Podejmowane były m.in. takie zagadnienia jak Lectio Divina, rozmyślanie franciszkańskie, postać św. Maksymiliana czy kapituła w klasztorze. Prelegentami byli: o. dr Andrzej Zając OFMConv, o. mgr lic. Andrzej Włodarczyk OFMCap, ks. dr Robert Henryk Muszyński i ks. mgr lic. Józef Maciąg.

Na kapitule obecny był Minister Prowincjalny o. Adam Kalinowski oraz asystent generalny o. Jacek Ciupiński. Ostatniego dnia (w sobotę) Eucharystii przewodniczył Ordynariusz diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, J. Eks. ks. Bp Edward Dajczak.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. DANUTA says:

    Dziękuję Panu ,że dał mi tylu synów duchowych , piękna to rzecz ,gdy mogą wspólnie modlić się i chwalebna gdy się spotykają na tych odprawianych w posłuszeństwie i pokorze modlitwach a Ojcu Jackowi z Gniezna przesyłam serdeczne życzenia urodzinowe Niech Niepokalana oręduje do Pana Jezusa Chrystusa Zawsze i Wszędzie Pokój i Dobro z darem modlitwy brat Stefan z siostrą przełożoną Danusią Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i całą naszą rodzinką franciszkańską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: