Jubileusz o. Ferdynanda

13 czerwca 2011 | autor: o. Admin

W dzień Pięćdziesiątnicy – uroczystość Zesłania Ducha Świętego – w naszym franciszkańskim kościele “na górce” w Elblągu odbył się piękny jubileusz pięćdziesięciolecia kapłaństwa o. Ferdynanda Zwolaka. O godz. 10.3o odprawiona została Msza św., której przewodniczył sam Jubilat, a u jego boku stanęli bracia z prowincji, na czele z Ministrem Prowincjalnym o. Adamem Kalinowskim i Wikariuszem o. Mariuszem Fałkowskim. Obecny był także przedstawiciel dekanatu, o. Józef. Homilię wygłosił o. Prowincjał.

Po Eucharystii o. Ferdynand otrzymał wiele kwiatów i upominków świadczących o wielkiej życzliwości wiernych nie tylko z Elbląga, ale także z innych miejsc, gdzie Jubilat posługiwał (przedstawiciele przybyli na uroczystość do Elbląga). W świętowaniu o. Ferdynanda uczestniczył także jego rodzony brat i bliska rodzina.

Pięknym akcentem były kwiaty o osoby, którą o. Ferdynand przed laty uczył w Elblągu religii. Dzięki tej posłudze duszpasterskiej przez lata ziarno wiary mogło wydać dobre owoce.

Zakończeniem świętowania była wspólna agapa w domu parafialnym.

Zobacz też:

Jubileusz o. Ludwika

Jubileusz o. Ludwika w Gnieźnie

Jubileusz o. Stefana

Jubileusz o. Iwo

Powitanie (o. Artur Kerner)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Homilia (Minister Prowincjalny)

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Bozena says:

    Szczesc Boze,
    Mieszkam od lat w Australii. Czasem przegladam polskie strony, wspominam ludzi, ktorych kiedys znalam, lubilam. Na tej stronie znalazlam zdjecia o. Ferdynanda. Przypominam sobie, ze Kiedys dawno temu przyszedl do nas do domu w Koszalinie pewien o. Ferdynand z listem od o. Andrzeja Klimuszko. Byla to wazna sprawa. O. Andrzej dopomogl pewnej nieszczesliwej matce rozwiklac zagadke zaginiecia syna… Zastanawiam sie, czy ten wlasnie Jubilat – o. Ferdynand, to dawny przyjaciel o. Klimuszki. Jesli tak, to prosze Mu przekazac, ze pamietam Go do dzis i wspominam w modlitwach. Prosze spytac o. Ferdynanda czy pamieta (zmarla 8 lat temu) Dominike, ktora miala bardzo chora corke… Gdyby ojciec zechcial do mnie napisac, bylabym wdzieczna. Szczesc Boze. Bozena (kiedys mieszkanka Koszalina).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

%d bloggers like this: