Wieczór Ewangelizacyjny w Elblągu (film)

26 czerwca 2011 | autor: o. Admin

W pierwszą sobotę tegorocznego lata, ciepłym popołudniem (choć rano padał deszcz), przy elbląskim klasztorze i kościele (który w mieście znany jest jako kościół „na górce”) odbył się pierwszy Wieczór Ewangelizacyjny. Jego organizatorem było Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe, a konkretniej o. Michał Nowak. Na dużej, miejskiej  scenie o godz. 19.oo pojawił się zespół Nowej Ewangelizacji z Torunia. Modlitwa, pieśni uwielbienia (i spokojne, i skoczne), piękne świadectwa – tym młodzi ludzie wraz ze swym duszpasterzem pragnęli poderwać elblążan do chwalenia Pana Boga. Na placu przy kościele gromadziło się coraz więcej osób, które włączały się w śpiew.

Byli także i tacy, którzy przybyli na koncert zespołu o enigmatycznej nazwie: 40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach, która dla wielu była zupełnie nieznana. Szybko okazało się jednak, że zespół bez problemu zapoznał się z publicznością, która długo nie ustała w miejscu i puściła się w tany pod sceną. Synowie po kolei serwowali swe utwory, które choć szybkie, z szalonym rytmem, niosły jednak piękne przesłanie o Bożej miłości. Na koncercie nie zabrakło najbardziej znanych utworów, które zostały przyjęte bardzo żywiołowo.

Muzycy i publiczność ani się nie obejrzeli, a tu nadeszła godzina 22.oo, kiedy należało zakończyć spotkanie, choć nogi jeszcze rwały się do tańca, a gardła gotowe były śpiewać dalej. Jednak ze względu na okolicznych mieszkańców zakończono Wieczór Ewangelizacyjny. Z cały przekonaniem można powiedzieć, że pomysł o. Michała „wypalił”. Na franciszkańską górkę przyszło wiele osób – młodych i starszych, parafian i osób spoza parafii, a także spoza Elbląga (choćby z Gdyni przyjechał o. Kamil wraz z młodzieżą) – wydawało się, że wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Miejmy nadzieję, że także w przyszłym roku uda się powtórzyć to ciekawe spotkanie.

Duszpasterstwo Powołaniowe

Szkoła Nowej Ewangelizacji z Torunia

Strona zespołu 40 i 30 na 70


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

One Comment

  1. Pingback: Franciszkanie TV » I Franciszkański Wieczór Ewangelizacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: