Lębork: rekolekcje młodzieży Rycerskiej

5 lipca 2011 | autor: Bracia z Lęborka

W dniach od 27 czerwca do 3 lipca 2011 roku Młodzież Rycerska odbyła swoje coroczne rekolekcje, które w tym roku miały miejsce w Ostródzie w naszym ośrodku formacyjnym Rycerstwa Niepokalanej Polski Północnej. W rekolekcjach brało udział 8 osób wraz z moderatorem o. Robertem Twardokusem.

Temat tegorocznego spotkania brzmiał: „Ty dajesz Mi pokój serca”. Każdy dzień rozpoczynaliśmy poranną Jutrznią , po której wspólnie udawaliśmy się na śniadanie. Po krótkiej przerwie miała miejsce katecheza , na której poruszaliśmy kwestię pokoju wewnętrznego, opanowywania się, przyjęcia przebaczenia Bożego oraz przebaczenia sobie i innym. W centrum każdego dnia była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył ojciec Robert. Po Niej udawaliśmy się na pyszny obiad przygotowany przez Panie kucharki (Rycerki Niepokalanej z Ostródy). Nie zabrakło także czasu na wspólną rekreację; wyjazdy nad jezioro, seanse filmowe, tańce, wspólne zdjęcia, ognisko i rozmowy przy herbatce. W godzinach popołudniowych przystąpiliśmy do pracy w grupach po czym rozważaliśmy i dzieliliśmy się Słowem Bożym. W godzinach wieczornych modliliśmy się różańcem świętym a potem wspólnie udawaliśmy się na kolację. Pod koniec dnia miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu na której mogliśmy podziękować Panu za cały miniony dzień.

Niespodzianką jednej nocy była możliwość tzw. Randki z Panem Jezusem, czyli indywidualnej Adoracji Pana Jezusa – tylko Ja i On.

Ważnym elementem tego czasu było nabożeństwo przebaczenia, podczas którego mogliśmy powierzyć Panu osoby, którym trudno nam przebaczyć.

Wielkim umocnieniem duchowym dla uczestników była modlitwa za siebie nawzajem, która wywołała wzruszenie.

Rekolekcje zakończyliśmy wspólnotową Eucharystią wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz odnowieniem aktu oddania się Niepokalanej.

Pełni radości i Ducha Świętego wróciliśmy do domu.

Więcej zdjęć na stronie parafii w Lęborku

 


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: