Święcenia w Ekwadorze

6 lipca 2011 | autor: o. Admin

W sobotę dnia 25 czerwca br.w Tulcan miała miejsce radosna dla naszej prowincji i misji w Ekwadorze uroczystość święceń prezbiteratu br. Jesúsa Eudoro Ceballos Benavides. Święceń naszemu bratu udzielił ks. bp Arturo de Jezus Correa Toro, z niedalekiego miasta Ipiales w Kolumbii. Br. Jezus pochodzi z Kolumbii, z tej właśnie diecezji.

Na uroczystość przyjechali wszyscy nasi bracia pracujący w Ekwadorze, a także z Włoch – były rektor Seraphicum br. Roberto, br. Andrzej Pawlik i nasz alumn pochodzący z Shushufindi br. Franklin, z Kolumbii – wychowawca br. Antonio, alumn br. Sigifredo i nasz nowicjusz br. Viktor z Medellin. Poza w/w uczestniczyło także kilku księży diecezjalnych. Z prowincji, z kraju niżej podpisany. Kościół pięknie przygotował br. Mariusz, nad porządkiem i liturgią solidnie przygotowaną czuwał br. Marcin. Ze strony zakonu kandydata ks. biskupowi przedstawił i wyraził prośbę br. Maurycy Sulej, delegat Prowincjała na Ekwador. W kościele zebrało się na Mszy św. sporo wiernych, rodzina, wielu przyjaciół, znajomych. Dla nas wszystkich była to i piękna, i wzruszająca uroczystość święceń kapłańskich drugiego z naszych współbraci, niejako owoc naszej franciszkańskiej obecności i pracy w Ekwadorze. Z nadzieją i ufnością w działanie łaski Bożej w sercach młodych, wśród których pracują gorliwie nasi bracia, czekamy na kolejne takie wydarzenia. Po zakończeniu Mszy św. miejscowy gwardian br. Eugeniusz zaprosił ks. biskupa, kapłanów i rodzinę neoprezbitera na obiad do restauracji San Francisco a pozostałych wielu gości na poczęstunek w plenerze, w klasztornym ogrodzie.

Na drugi dzień po święceniach, w niedzielę, br. Jesús zaprosił nas wszystkich franciszkanów (którzy pozostali w Tulcan) do swojego rodzinnego domu w Kolumbii, w Santa Anna (ok. 50 km od granicy) na obiad. Widzieliśmy wielką radość na twarzy samego Neoprezbitera, a także jego mamy, rodzeństwa z naszej obecności. Doświadczyliśmy wiele ciepła i serdeczności. Było to dla nas wszystkich przedłużeniem Święta.

Br. Jesús swoją Mszę św. prymicyjną odprawił w Santa Anna w niedzielę 3 lipca. Kazanie prymicyjne wygłosił br. Eugeniusz, przełożony z Tulcan.

br. Wiesław PrzybyszNajczęściej czytane:

Podobne artykuły

3 Comments

  1. jacek says:

    Pozdrawiam braci z Ekwadoru, ciesze sie widzac radosc.,owoc waszej pracy. To jest znak, Milosci Naszego Boga ktory nas kocha beziteresowna miloscia.osobno pozdrawiam o . Marka Szymanskiego zycze Blogoslawienstwa Bozego! wasz brat Jacek z Rosji pamietajacy o was w modlitwie i prosi o modlitwe.

  2. Pingback: Ordinazione presbiterale in Ecuador

  3. Gosia says:

    Bardzo się cieszę ze święceń br. Jesúsa, co prawda nie poznałam go w Ekwadorze, ale w Polsce, choć mam nadzieję, że w Ekwadorze też się spotkamy. Pozdrawiam Wszystkich poznanych przeze mnie braci w Ekwadorze – znajoma z Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: