Lębork: nabożeństwo ekumeniczne

22 lipca 2011 | autor: Bracia z Lęborka
  1. Modlitwą o jedność rozpoczął się pierwszy spośród Lęborskich Dni Jakubowych. We czwartek, 21 lipca spotkali się wyznawcy różnych wyznań.

Tradycją uroczystości odpustowych w Lęborku stały się nabożeństwa ekumeniczne. Przedstawiciele wyznań chrześcijańskich rokrocznie we czwartek przed odpustem spotykają się na wspólnej modlitwie. Podobnie i w tym roku sprzed kaplicy ewangelickiej wyruszył marsz pokoju, przemierzając ulice miasta w żywym rytmie odmierzanym grą orkiestry z okolicznego Popowa, stał się świadectwem chrześcijańskiej radości i jedności.

W kościele św. Jakuba Apostoła o godz. 18.00 rozpoczęło się nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem o. diakona Łukasza Śliwińskiego. Podczas kazania o. proboszcz Piotr Pawlik przypomniał wezwanie św. Pawła do jedności. [i]W imię Chrystusa prosimy: pojednajcie się z Bogiem. [/i] Nie możemy pojednać się z Bogiem, jeżeli nie jesteśmy pojednani z drugim człowiekiem – zauważył o. Piotr. W klimat modlitwy wprowadził nas chór parafialny po raz kolejny zaskakując nas nowym repertuarem.

Uczestnicy nabożeństwa po jego zakończeniu pozostali w murach świątyni by wysłuchać koncertu muzyki sakralnej. Urszula Szulc, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Gdańsku zaprezentowała wiele utworów religijnych, a wśród nich: „Ave Maria” oraz „Pie Jesu”. Akompaniował jej Marcin Karczewski, organista parafii św. Jakuba Apostoła w Lęborku. Przepiękny koncert wywarł na słuchaczach wielkie wrażenie, czego dowodem były kolejne bisy.


Najczęściej czytane:

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

%d bloggers like this: